Sisukord
Majandus
Tänane leht
08.06.2019
Eesti Pooliku kooseluseaduse eest hüvitist nõudnud geipaar jääb rahata (9) Setode lahkumine: kõigepealt lapsed, siis vanemad (2) Solman saab osakonna ja hakkab sündimust kasvatama (4) Majandus Börsifirmadel kehvavõitu ajad Intress jääb veel kauaks madalaks Tüli riigiga ajas Hiiumaa väikesadama plaani uppi (2) Välismaa Eesti pääses mittealalise liikmena ÜRO Julgeolekunõukogusse «Turvalised valimised» Kasahstanis Põuases Tšaadis on iga veetilk ellujäämiseks väärtuslik (3) Arvamus Juhtkiri: uhkusega näpud mulda Martin Kutti: leppeta Brexiti ohtlik illusioon (7) Sutteri peas põleb mitu mütsi (8) Lahingupaari lagunemine (2) Taltunud taat-feminist Ainulaadne talent Luua 500 ehk salanägu vaatab aknast välja (1) Disani uus elutuba Viis parimat sel aastal ilmunud albumit suvisteks autosõitudeks Kurb lugu, millel on õnnelik lõpp Nädala plaat. Kaunishingest sirgub pirtsakas parempoolne Kultuur Luua 500 ehk salanägu vaatab aknast välja (1) Disani uus elutuba Viis parimat sel aastal ilmunud albumit suvisteks autosõitudeks Kurb lugu, millel on õnnelik lõpp Nädala plaat. Kaunishingest sirgub pirtsakas parempoolne Sport «Reimi rünnaku» esmaesitlus jõuab vaatajateni Olümpianormi täitnud Johannes Erm: polnud kerge, aga teadsin, mida sihin Marc Gasoli resultatiivsus – Toronto Raptorsi salarelv Kodu Praktiline terrass toob aia tuppa AK Teadlane, kes uurib potipõllundust kui maailmapäästvat tegevust (2) Tallinn 800: kurja eest varjule ehk mida räägivad lukud lukustatust? Oliver Laas: defineerimine ja veenmine (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: hingelt noor maestro Eri Klas juubeldas Juku-Kalle Raid: Mart Nutile ja meile kõigile kaasa Luua 500 ehk salanägu vaatab aknast välja (1) Disani uus elutuba Viis parimat sel aastal ilmunud albumit suvisteks autosõitudeks Kurb lugu, millel on õnnelik lõpp Nädala plaat. Kaunishingest sirgub pirtsakas parempoolne Arter Tallinki juhatuse liige Kadri Land: Tallinna-Helsingi tunnelit ei tule! (30) Tänane juubilar: Postimehe Arter sündis kirglikus kultuurisõjas 1000 numbrit hiljem - Arteri esimese kaaneloo kangelane Steve Jürvetson: Maine, ka riigi maine hoidmisega tuleb pidevalt tööd teha (1) Kuninglik ahelsuitsetaja - Taani kuninganna Margrethe II (2) Filmiarvustus: lossis juhtub lõpuks alati midagi Mis toimub kodukohviku köögipoolel? Ma ei tea, kas sa ikka tahad seda teada... VIDEO: Kümme minutit kargamist ja 14 kilo kadunud Sõiduproov. 6 asja, mida me juba teame uuest Subaru Foresterist Tehnoloogiamaailmade sõda. Kuhu viib Huawei boikottimine ja kuidas see meid mõjutab? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

1000 numbrit hiljem - Arteri esimese kaaneloo kangelane Steve Jürvetson: Maine, ka riigi maine hoidmisega tuleb pidevalt tööd teha

4 min lugemist
Steve Jürvetson viie aasta eest Tallinnas, Eesti Arengufond paneeldiskussioonis. FOTO: PEETER LANGOVITS/PEETER LANGOVITS/POSTIMEES

Mis on saanud Arteri kõige esimese kaaneloo kangelasest? 1000. numbri ilmumise puhul räägib Steve Jürvetson, kuidas ta uuesti Ränioru tegijate sekka tõusis.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ilmselt ei ole palju Eesti juurtega inimesi, kelle tegemiste kohta küsides annab otsingumootor Google News hetkega kümneid vastuseid. Silicon Valley staarinvestor Steve Jürvetson on üks neist. Räniorus jälgiti aastaid tema muljet avaldavat tähelendu ja sellele järgnenud langust tema ümber puhkenud #metoo skandaalide taustal.

Jürvetson lahkus äkitselt investeerimiskapitali firmast, mille nimes oli ühe peapartnerina ka tema nimi – Draper Fisher Jurvetson (DFJ). Järgnes lahkumine Tesla nõukogust. Kaks aastat tagasi tundus, et oma kuulsa rahapaigutusega veel tundmatusse Hotmaili (aastaid enne, kui Microsoft selle ostis) Räniorus üleöö alanud edulugu on läbi saanud.

Ent Ameerika armastab comeback’e, ja Jürvetson suutis näidata, et elul on pakkuda talle suurrolle ka teises vaatuses. Veebruaris teatas ta oma uue investeerimisfondi Future Ventures avamisest, olles kogunud selle algkapitaliks 200 miljonit dollarit. Jürvetsoni tegemisi teraselt jälgiv USA ärimeedia kirjutab periooditi tema uutest suurinvesteeringutest.

Kas võib väita, et oledki Silicon Valley comeback kid, nagu Ameerikas tavatsetakse öelda?

Arvan, et see on sõna (comeback – tagasitulek), mida teised inimesed kõrvalt vaadates võivad kasutada. Minule on kõik toimuv uus põnev algus. Mul on uus fond, kus jätkan täpselt samaga, mida olen teinud viimased 24 aastat venture-riski-kapitalistina. Kuid saan kõike teha ilma suurema organisatsioonita, suure meeskonnata, mis investeeris väga erinevatesse sektoritesse. Olen alati olnud mõneti lone-ranger.

(Ameerika jaoks on lone-ranger maskiga mees Texasest, omamoodi Zorro, kes koos indiaanlasest sõbraga võitles Metsikus Läänes kurikaeltega; ka Jürvetson on sündinud Metsiku Lääne osariigis Arizonas – N. R.).

Olen alati investeerinud sektoritesse, mis teisi partnereid eriti ei kõnetanud. Nüüd on mul oma fond ja saan teha just seda, mis on põnev.

Teate, need probleemid ei olnud just sellised, nagu press neist rääkis. Kõik oli lihtsam. Mina ja mu partnerid otsustasime, et meie teed lähevad lahku. Oli palju segadust selle ümber, mis tegelikult juhtus. Ja see ei olnud kõik just nii, nagu press sellest rääkis. Otsustasime, et valime erinevad teed, ja nüüd ma teen oma asja üksi.

Kuid see peatükk on nüüd lõplikult seljataga?

Oo jaa. Ma arvan nii.

07.06.2019 10.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto