E, 3.10.2022

Esto päevade Tartu programmi keskpunkt on noored ja juured

Kaspar Koort
, reporter
Esto päevade Tartu programmi keskpunkt on noored ja juured
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Esto päevade lahutamatu osa on õhtune salakõrts, mida Tartus peetakse Püssirohukeldris. Muude tegemiste kõrvalt veab salakõrtsi Ants Johanson, kelle sõnul on sinna oma suguvendadega suhtlema oodatud kõik soovijad.
Esto päevade lahutamatu osa on õhtune salakõrts, mida Tartus peetakse Püssirohukeldris. Muude tegemiste kõrvalt veab salakõrtsi Ants Johanson, kelle sõnul on sinna oma suguvendadega suhtlema oodatud kõik soovijad. Foto: Margus Ansu

Juuni lõpus ja juuli alguses kogunevad üle maailma laiali pillutatud eestlased järjekorras 12. Esto päevadele. Esimest korda toimub tegevus kolmes linnas: 27. ja 28. juunil ollakse Helsingis, 29. ja 30. juunil Tartus ning 1.–4. juulini Tallinnas.

Esto korraldustoimkonna peakomitee aseesimees ning Tartu komitee esimees Ants Johanson rääkis, et seekordse kokkusaamise keskne teema on noored, sest nendest sõltub lõppkokkuvõttes eestluse elujõulisus diasporaas. «Kui noortega ei tegele, pole sel tulevikku. Täiskasvanuile on juba väga raske neid ideid või hoiakuid istutada,» tõdes Johanson.

Märksõnad
Tagasi üles