Sisukord
Rahvastik
Postimees

Avo-Rein Tereping: mis vähendaks joomarlust – aktsiis või midagi muud?

5 min lugemist
  • Eesti on alkoholi tarbimise koguse poolest Soome ja Taaniga samal tasemel.
  • Uuringud näitavad, et hinna ja kättesaadavuse seos tarbimisega ei ole lineaarne.
  • Noortel peab olema võimalus asendada viinaviskamine millegi sisukamaga.
Noorukid mullu juunis Pärnu Rannastaadionil «TV 10 olümpiastardi» finišiponnistuses. Kergejõustikuliidu ja rahvusringhäälingu koostöös korraldatav võistlussari on kasvatanud palju suurepäraseid sportlasi ning tublisid ja terveid noori. FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Viimase aja aktsiisivaidlused on taas tähelepanu alla toonud küsimuse, kuidas vähendada alkoholikahjusid. Küsimus on igati asjakohane, sest juua võiks tõepoolest vähem, kui seda teeb keskmine eestlane. On muidugi tõsi, et hind mõjutab tarbimist, kuid samas mõjutab seda ka suur hulk teisi tegureid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Alkoholi kuritarvitamist on siiski võimalik vältida. Inimesed ei joo ju mitte alkoholi enda tõttu, vaid ikka selle pärast, kuidas see mõjutab tuju ja tunnetust. Kui miski muu mõjuks samamoodi, siis kasutaksid inimesed hoopis meelsamini seda asendust.

Islandi eeskuju ja alternatiivsete tegevuste laialdasem ning rahaliselt toetatud kättesaadavus muudaks ka Eesti alkoholipoliitika tõeliselt kompleksseks ja senisest palju tulemuslikumaks.

10.06.2019 12.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto