Lennart Meri taganttorkimisest alguse saanud mõttelend

  • Arenguseire Keskus aitab riigikogul leida õigeid lahendusi.
  • Väikerahval pole aega ega ressursse suurteks eksimusteks.
  • Juhid peavad õppima nägema oma inimestes ettevõtte suurimat väärtust.
  • Väikeriik ei saa lubada liigset tsentraliseerimist, sest iga arvamus on tähtis.
Riigireformile pühendatud Riigikogu Toimetiste esitlus esmaspäeval rahvusraamatukogus. Toimetaja Mart Raudsaare ja publiku küsimustele vastavad Arenguseire Keskuse uuringute juht Meelis Kitsing (vasakult), Postimehe Meie Eesti toimetaja Aimar Altosaar ning Riigireformi Sihtasutuse nõukogu liige Raivo Vare. FOTO: Teet Malsroos

Eesti rahvaesindajatel on vedanud, et nende kõrvalmajas töötab Arenguseire Keskus. Riigikogu juurde loodud mõttekoja uuringud ja raportid peaksid olema vajalik lähtematerjal poliitikutele ja ametnikele, kellest sõltub poliitikaloome ehk meie tulevik.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti edu sõltub edaspidi järjest enam võimalike arenguteede põhjalikust analüüsist. N-ö puusalt tulistamise aeg on ammu möödas. Väikesearvulise rahvana ei tohi me arenguteede valimisel palju eksida, mistõttu tuleb oma poliitikate kujundamisel kasutada alati eksperte ja parimat teaduslikku analüüsi. Me näeme, et Arenguseire Keskus on just selline «tark mees taskus», mis võib aidata poliitikutel langetada õigeid otsuseid.

11.06.2019 13.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto