Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Rail Balticu terminali arhitektidele näidati punast tuld

2 min lugemist
  • Advokaadibüroo viirustõrje viskas Rail Balticu olulise otsuse rämpsposti.
  • Vastane sellest hoolimata ajapikendust ei andnud.
  • Vaidlustuskomisjon autoriõiguse küsimusi lahendada ei oska.
Ülemistele terminali rajamiseks viis aastat tagasi korraldatud arhitektuurikonkursi võitnud büroo 3+1 jäi riigihangete vaidlustuskomisjonis kaotajaks ja uue konkursi toimumisele ei ole praegu enam takistusi. FOTO: Eero Vabamägi

Riigihangete vaidlustuskomisjon autoriõiguste küsimusi ei lahenda ning hoolimata tähtsa dokumendi kadumisest kehtib otsus arhitektidega läbirääkimised lõpetada.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Aastal 2014 Rail Balticu Ülemiste terminali arhitektuurikonkursi võitnud arhitektibüroo 3+1 esitas riigihangete vaidlustuskomisjonile (VAKO) kaks kaebust terminali uue arhitektuurikonkursi korraldamise peale, kuid mõlemad lükati tagasi. Projekti eest vastutav arhitekt Ilmar Valdur ütles, et VAKO otsus oli neile mõnevõrra üllatav ja nad pole advokaatidega veel paika pannud plaani, kuidas edasi talitada. Ta lisas, et vaidlus VAKOs oli puhtjuriidiline ning arhitektuurse lahendusega pole sel enam pistmist.

Arhitektid tõid oma vaidlustuses välja, et terminali arhitektuurilahenduse jaoks juba toimus üks konkurss, mille nemad viis aastat tagasi võitsid. Neile teadaolevalt pole läbirääkimised projekteerimistööde lepingu sõlmimiseks 3+1ga lõppenud, seega ei saa sama objekti peale uut hanget korraldada.

11.06.2019 13.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto