Sisukord
Arvamus
Tänane leht

Indrek Klaassen: kas Pärnul on vaja lennujaama?

2 min lugemist
Pärnu lennujaama reisiterminal. FOTO: Mailiis Ollino

Kellele ja miks Pärnu lennuvälja vaja on? Kui nii küsitakse, siis tõenäoliselt kaheldakse, kardetakse. Või arvatakse, et riigieelarve strateegias määratud 17,3 miljoni euroga lennujaama rekonstrueerimiseks võiks lappida muid auke. Tunnen, et minu ülesanne on siinkohal selgitusi jagada, kirjutab Pärnumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse liige Indrek Klaassen.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärnu lennujaama on vaja rekonstrueerida, et pidurdada maakonna ääremaastumist ja tagada piirkonna konkurentsivõime nii riigisiselt kui Põhja-Euroopa majandusruumis. Omavalitsuste esindajad ja ettevõtjad on nimetanud Pärnu lennujaama rekonstrueerimist Pärnumaa konkurentsivõime seisukohalt prioriteetseks tegevuseks. Nii on märgitud ka Pärnumaa 2035+ arengustrateegias ja selle tegevuskavas.

Lennujaam on kaalukas argument meelitamaks Pärnusse investeeringuid. Eriti oluline on lennujaama rekonstrueerimine Pärnumaa turismisektorile – lähiregioonide kasv on ammendunud ja kasvu jätkumiseks on ainuvõimalik minna kaugemal asuvatele turgudele. Lennuühenduseta on see võimatu.

12.06.2019 14.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto