Ajakirjanik pääses, kuid politseinike omavoli ei kao

Eilsel meeleavaldusel Moskvas pidas politsei kinni sadu protestijaid. FOTO: Sergei Savostjanov/TASS/SCANPIX

Pärast Kremli sekkumist valesüüdistusest ja aresti alt vabastatud ajakirjanik Ivan Golunovi juhtumi taga on Venemaal laiem probleem: politseinike hulgas on levinud võte sokutada tellimustööna või kuritegude avastamisprotsendi tõstmiseks ohvritele salaja narkootikume. Nii satub ohver pikaks ajaks vangi.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eile Moskvas ja Peterburis toimunud politsei võimuliialduste ja korruptsiooni vastastel protestidel peeti kinni sadu inimesi, teiste seas opositsioonijuht Aleksei Navalnõi.

Arvatavalt panid Moskva narkopolitseinikud salaja Venemaa tuntud uuriva ajakirjaniku Golunovi kotti ja korterisse narkootikume ning süüdistasid teda narkootikumide müümise katses. Sellele järgnes Venemaal avalikkuse protest politsei omavoli vastu, millega ühinesid ka paljud need, keda peetakse president Vladimir Putini ja Kremli poliitika toetajateks. Golunov töötab liberaalses väljaandes Meduza, mille peakontor asub Riias, ja kirjutab peamiselt õiguskaitseorganite ja ametnike korruptsioonist.

Erakordselt ilmusid Moskva kolm suurimat ärilehte ühesuguse esikaanega, kus toimetused nõudsid Golunovi vabastamist. «Venemaa kodanikuühiskonna niivõrd laialdane ühinemine oli tavatu,» ütles peamiselt Moskva liberaalset opositsiooni toetav poliittehnoloog Vitali Škljarov. «Kõige tähtsam on, et see näitab, et inimesed hindavad oma väärtusi ümber. See on peamine sõnum võimudele sellest protestist.»

12.06.2019 14.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto