Sisukord
Ilu & mood
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Karl-Christoph Rebane: säravaid tähti ei tohi konidena kustutada

4 min lugemist
Karl Christoph Rebase “Am I a Joke to You“ – karm elukogemus moekeelde tõlgituna raputas publikut hingepõhjani ja lummas ka rahvusvahelisi moeeksperte. FOTO: Sadu-Triste Juurikas

Eesti moeareenile on ilutulestikuna lennanud uus särav täht - Karl Christoph Rebane. Kuid sätenduse ja massiivsete vormide varjus peitub erk kunstnikuhing. Äsja rabas moetalent rahvusvahelisi moeeksperte, võitis Estonian Fashioni festivali ning teenis välja võimaluse esindada Eestit Kiievis konkursil International Young Designers Contest. Arter tegi talendiga lähemalt tutvust. Loe ja mõistad, milles peitub tema plahvatusliku edu saladus.

Tellijale

Mis sind moemaailmas tõmbas, et tahad just selle kunstiga tegeleda?

Enamik mulle ihaldusväärsetest karjääriideedest on terve elu ringelnud aianduse või kunsti ümber. Mis mind aga kunstist eemal hoidis, oli jutt, et see ei toida ära, tee midagi, mis ikka raha ka tooks. Aga kui keegi on loodud tegelema kunstiga, siis ühel või teisel viisil jõuab ta selleni. Alustasin lühifilmide ja luulega, kuid tundsin, et vajan suuremat väljakutset, mingit vormi, mida pole võimalik n-ö selgeks õppida, mis on igaveses muutumises. Mood oli uitmõte, millest sai kinnisideeks. Joonistasin 6–7-aastaselt kleite, 12 aastat hiljem kandideerisin EKAsse moedisaini ja foto erialadele ja sain rohelise tule mõlemalt. Tõenäoliselt oleksin valinud foto, kui Piret Puppart poleks intervjuul öelnud õigeid sõnu õigel ajal – julgen väita, et just tema on suuresti süüdi selles, et minust sai moedisainer.

Karl-Christoph Rebane oma kollektsiooniga. FOTO: Anneliis Reili

Milline on värske kollektsiooni lugu, mida vaatajale jutustad?

Toon vaatajani oma kogemuse Eesti kaitseväega: kuidas mind kahe aasta jooksul väntsutati psühhiaatrite ja psühholoogide vahet. Aga iga poiss pole loodud kahurilihaks. «Am I a joke to you» on karje vabaduse nimel, võitlus vabalt hingamiseks – poistele, kes säravad kui tähed, kuid keda kustutatakse konidena. Selleks et riigipühade ajal tankide alla jäänud emotsioonides ja õnnetus konfetis marssida. Neile, kes ei ole standardsed halli-massi-täited.

Kõik poisid ei ole mõeldud sõjaväkke – võiksime vähem kulutada kaitseväega seotud riigiraha minusugustele, kes ka sõjaolukorras ei haara relva, ning tunnustada enam inimesi, kes patriootlikult lausa tahavad marssida kaitseväe ridades.

Enamiku komplekte olen loonud oma autoritehnikas, kus liidan materjale, mida tuleks rohkem taaskasutada: konfetti ning üleüldine plast, mida sulatan toorpuuvilla baasile. Säravalt silmapaistvaid komplekte saadavad veel enam silmapaistvad peenisekujulised vööd ning «läbipekstud» poisid.

Mis on suurim viga, mida inimesed teevad riietuses?

Kantakse vale suurusega riideid! Olen suur oversized ja ultra-skinny fänn, meeldib ka mugavasti istuv riie. Enim häirib vale istuvus või halb stiliseering. Kõige kurvem on aga see, kui ei osata enda valitud riideid enesekindlalt välja kanda.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto