Sisukord
Arvamus
Postimees
05.06.2020
Valmisolek teiseks viiruselaineks tekitab küsimusi (2) Eesti Eesti lühiuudised 136 aastat Eesti lipu sünnist Uus suund kopsuvähi ravis Eesti haridusnipid pandi müüki (1) Austria võimud esitasid Andreas Veerpalule kriminaalsüüdistuse Kirjanik tšättis end Armastusesaalist kohtusaali (2) Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Majandus Eesti üks rikkaim ettevõtja: kõige tähtsam on hoida inimesed kodumaal (16) Majanduse lühiuudised Eesti riigivõlakirju saatis suur menu Välismaa Surve Trumpile suureneb mõlemalt poolt (12) Välismaa lühiuudised McCanni kadumisloo peamine kahtlusalune on sakslasest pedofiil Poola välisminister: piiride sulgemine oli vajalik (1) Arvamus Juhtkiri: eeskujulik Eesti võiks tegutseda palju suuremalt (6) Mart Raudsaar: kaheksa põlvkonna jagu kasvamist (9) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti vajab kodanikupalka? (33) Andres Herkel: mille nimel protestime? (3) Enn Säde: «Ei mingit kiirrongi-monstrumit!» (3) Kultuur Julia Aug: Venemaa kasutab epideemiat isikuvabaduste hävitamiseks Sport Noorte rallisõitjate tulevik on hägune Spordi lühiuudised Uibo stardib omapärasel võistlusel Tallinn Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Tartu Tartumaa maasikakasvatajate tööjõumure pole lahendust leidnud (25) Rannar Raba: ajuvabaduse puiestee (9) Küsitlus: mida arvate Autovabaduse puiestee loomisest juulikuuks? Vanemuise tänava remontija kõiki vigu ei tunnista Tartu lühiuudised Koroona suhtes testitud geenidoonorid on oodatud Eesti geenivaramu uude uuringusse Loodusesõbrad kogunevad maratonile Vallo Nuust juhib Pallast ja mootorratast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas inimkond alistab vananemise ja surma?

5 min lugemist
Võitlus surmaga. Pilt on illustratiivne. FOTO: Clem Murray/Scanpix

Möödunud aastal tulid kõige vapustavamad teadusuudised Hiinast. Sealsel teadlasterühmal eesotsas He Jiankuiga läks korda muuta kaksikõdede geene nõnda, et nad ei pärinud oma vanematelt HI-viirust. Eelmise aasta augustist hakati geenide muutmist kasutama ka vähihaigete ravis. Kas see läbimurre tähendab võitu lahingus vananemise ja surmaga?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Geenimuudatused on tehnilises plaanis inimkonna praegust teadmistepagasit arvestades täiesti võimalikud, lihtsalt Ameerika Ühendriikides ning Euroopa Liidus on need keelatud. Alex Zhavoronkov leiab, et säärasteks eksperimentideks on veel liiga vara, kuid tõdeb, et eurooplased on hakanud hiinlastest bürokraatia ja ülereguleerituse tõttu teaduse vallas maha jääma.

Alex Zhavoronkov FOTO: expert.ru
04.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto