Sisukord
Eesti
Postimees
15.06.2019
Eesti «Laari nimekirja» koosseis üllatas erakondi (6) Elektritõukerattad hakkavad pealinnas tuhisema jalakäijate vahel (20) Pärt Uusberg: laulupidu on nii hoomamatu, et mõjub omamoodi rahustavalt Majandus Tark raha ja rumal raha. Või on see hoopis vastupidi? (3) Ebaselgetel aegadel sobivad dividendiaktsiad Tallinn loob suurregati Tall Ship Races võõrustamiseks hulga uusi töökohti Välismaa Tankeriplahvatuste järel käib hoogne süü veeretamine (3) 30 aastat Fergana veresaunast: põletatud majad, inimtühi linnajagu ja laibalehk (5) Trumpi ustava meediasõdalase langemine (5) Arvamus Juhtkiri: anarhia kergliikluses Tõnis Oja: kas veel üks paradigma muutus? (9) Väike Martin, vastutaja ja kannataja (4) Minister, kes ei loe (4) Mees kõige keskel Õigluse väike võit (4) Ajaloo kuulsaim filmikriitik Mäng troonile! Kultuur Piraatide küla „kirgiside“ maal Ajaloo kuulsaim filmikriitik Mäng troonile! Sport Väike Martin, vastutaja ja kannataja (4) Kodu Lihtne juhis: Eesti aiapidaja õpetab, kuidas rajada ilus püsilillepeenar AK Jüri Kivimäe: Paul Johansen – sünnilt taanlane, hingelt Eesti ajaloolane Riho Paramonov: pseudoteadus pole mingil juhul teadus (12) Peeter Langovitsi tagasivaade: juubelilaulupeoks monument Jakob Hurdale EKI keelekool: maailma kõige sõltumatum riik Ajaloo kuulsaim filmikriitik Mäng troonile! Arter Arteri suur lugu. Robert Linna: just seda olen kogu elu taga ajanud Miks Dannebrog just Eestis sündis (13) Jüri Kolk: vana plaat Elu24 Pariisis Korea imebändi kontserdil: nüüd tean, kuidas kõlab 80 000 inimest mulle korraga kõrva karjumas Otsustav elupööre: edukas Vene ärimees valis Eesti kodakondsuse (12) Juristidiplomiga preili petis Filmiarvustus «Valu ja hiilgus»: vanameistri peen, ilus ja mõtlik sooritus Võileivahullud viikingid Arvad, et rattasõit on käkitegu? Oh ei, eksid! (1) Sõiduproov haruldase superautoga: McLareni roolis Bikernieki ringrajal Karl-Christoph Rebane: säravaid tähti ei tohi konidena kustutada (8) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arvad, et rattasõit on käkitegu? Oh ei, eksid!

4 min lugemist
Vaadake, naised, et seelikusaba keti ja kodarate vahele ei jääks. Siis olete seelikust ilma ja pilt piinlik. FOTO: Urmas Luik

Eesti tulemuslikem rattaajakirjanik ja kiireim rattur-ajakirjanik jagab enda ja teiste temasuguste kogemusi, mis aitavad kondimootori kasutajail väntajaist-pedaalijaist järjest enam üleküllastuvas liikluses terveks ja ellu jääda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kiiver pähe! Kõik tõsised ratturid, sh profid sõidavad kiivriga, kuigi on sadulas palju osavamad ja kindlamad kui tavalised inimesed ehk diletandid ja amatöörid. Kas teate, miks? Sest nad teavad: kiiver on odavaim elukindlustus.

Klapid peast! Liikluses ei piisa üksnes silmadest. Vaja läheb ka kõrvu. Kui ei usu, tehke katse: vaadake, kas näete, hoides pilku ette suunatuna, samal ajal ka mõlemale küljele ja selja taha. Kui ei, siis võtke need neetud kõrvaklapid peast – et kuuleksite, mis ümberringi toimub.

Ära näpi telefoni! Tühja sellest, kui telefon sõidu ajal maha kukub ja katki läheb. Hull lugu on hoopis see, kui ekraani jõllitades või rääkides kellelegi otsa, või mis veelgi traagilisem – millelegi alla sõidate. Just see oli põhjus, miks hukkus näitleja, muusik ja ajakirjanik Jüri Aarma.

Ai-ai, püksid ja seelikud! Mäletate, mis juhtus ameerika-prantsuse tantsija Isadora Duncaniga (fotol all)? Ta läks lahtise autoga sõitma, lehviv siidsall jäi tagumiste rataste ja telje vahele ning murdis tema kaela. Kõik. Lõpp. Niisiis, sättige seelikusaba ja püksisääred turvaliselt kinni ja tõmmake keha ligi!

14.06.2019 17.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto