Sisukord
Majandus
Postimees
15.06.2019
Eesti «Laari nimekirja» koosseis üllatas erakondi (6) Elektritõukerattad hakkavad pealinnas tuhisema jalakäijate vahel (20) Pärt Uusberg: laulupidu on nii hoomamatu, et mõjub omamoodi rahustavalt Majandus Tark raha ja rumal raha. Või on see hoopis vastupidi? (3) Ebaselgetel aegadel sobivad dividendiaktsiad Tallinn loob suurregati Tall Ship Races võõrustamiseks hulga uusi töökohti Välismaa Tankeriplahvatuste järel käib hoogne süü veeretamine (3) 30 aastat Fergana veresaunast: põletatud majad, inimtühi linnajagu ja laibalehk (5) Trumpi ustava meediasõdalase langemine (5) Arvamus Juhtkiri: anarhia kergliikluses Tõnis Oja: kas veel üks paradigma muutus? (9) Väike Martin, vastutaja ja kannataja (4) Minister, kes ei loe (4) Mees kõige keskel Õigluse väike võit (4) Ajaloo kuulsaim filmikriitik Mäng troonile! Kultuur Piraatide küla „kirgiside“ maal Ajaloo kuulsaim filmikriitik Mäng troonile! Sport Väike Martin, vastutaja ja kannataja (4) Kodu Lihtne juhis: Eesti aiapidaja õpetab, kuidas rajada ilus püsilillepeenar AK Jüri Kivimäe: Paul Johansen – sünnilt taanlane, hingelt Eesti ajaloolane Riho Paramonov: pseudoteadus pole mingil juhul teadus (12) Peeter Langovitsi tagasivaade: juubelilaulupeoks monument Jakob Hurdale EKI keelekool: maailma kõige sõltumatum riik Ajaloo kuulsaim filmikriitik Mäng troonile! Arter Arteri suur lugu. Robert Linna: just seda olen kogu elu taga ajanud Miks Dannebrog just Eestis sündis (13) Jüri Kolk: vana plaat Elu24 Pariisis Korea imebändi kontserdil: nüüd tean, kuidas kõlab 80 000 inimest mulle korraga kõrva karjumas Otsustav elupööre: edukas Vene ärimees valis Eesti kodakondsuse (12) Juristidiplomiga preili petis Filmiarvustus «Valu ja hiilgus»: vanameistri peen, ilus ja mõtlik sooritus Võileivahullud viikingid Arvad, et rattasõit on käkitegu? Oh ei, eksid! (1) Sõiduproov haruldase superautoga: McLareni roolis Bikernieki ringrajal Karl-Christoph Rebane: säravaid tähti ei tohi konidena kustutada (8) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Otsustav elupööre: edukas Vene ärimees valis Eesti kodakondsuse

5 min lugemist
Kui Peterburist pärit Alexander Tsikhilov otsis Tallinnas elamist, soovis ta, et leiaks koha, kust avaneks vaade merele. Ta leidis sellise Pirita teel. FOTO: Eero Vabamägi

Selleks, et saada taskusse Eesti pass, ei piisanud Peterburist pärit ning Tallinnas keerulise ja riskantse loomuga äri ajaval Alexander Tsikhilovil eesti keele õppimisest ja kodakondsuseksami sooritamisest. Samal ajal pidid ta lahti saama Venemaa kodakondsusest. Selle üle otsustab tavaliselt Venemaa president isiklikult.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuigi sündinud ja üles kasvanud ning suurt äritegevust alustanud Peterburis, ei ole Alexander Tsikhilovil sellest kevadest alates enam kerge sinna tagasi sõita. Nüüd tuleb tal selleks viisa hankida.

Ta loobus nimelt Venemaa kodakondsusest.

Veebruarikuu viimase kolmapäeva pärastlõunal kell kolm sai ta kätte Eesti passi. Riigikogu valimiste elektroonilise hääletamise lõpuni jäi kolm tundi.

Tsikhilov, kes kuulub Äripäeva andmeil Eesti kahesaja jõukaima inimese hulka – ta paikneb rikaste mulluses pingereas otse kuulsa transiidiärimehe Endel Siffi järel ja varalahkunud hulgikaupmehe Jüri Vipsi ees –, ei jätnud e-hääletusel võimalust kasutamata. Ta oli juba varakult valmis mõelnud, kellele anda oma hääl. Oleks Eesti kodakondsuse saamine paar päeva veninud, läinuks ta valimispäeval jaoskonda. «Mis tehnoloogiariigis ei ole väga hea samm,» lisab ta naeruga.

Järgmisel kuul 47-aastaseks saav Tsikhilov (hääldada: tsihhilov) on Eesti IT- ja finantssektoris kõva tegija.

14.06.2019 17.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto