Sisukord
Persoon
Postimees
15.06.2019
Eesti «Laari nimekirja» koosseis üllatas erakondi (6) Elektritõukerattad hakkavad pealinnas tuhisema jalakäijate vahel (20) Pärt Uusberg: laulupidu on nii hoomamatu, et mõjub omamoodi rahustavalt Majandus Tark raha ja rumal raha. Või on see hoopis vastupidi? (3) Ebaselgetel aegadel sobivad dividendiaktsiad Tallinn loob suurregati Tall Ship Races võõrustamiseks hulga uusi töökohti Välismaa Tankeriplahvatuste järel käib hoogne süü veeretamine (3) 30 aastat Fergana veresaunast: põletatud majad, inimtühi linnajagu ja laibalehk (5) Trumpi ustava meediasõdalase langemine (5) Arvamus Juhtkiri: anarhia kergliikluses Tõnis Oja: kas veel üks paradigma muutus? (9) Väike Martin, vastutaja ja kannataja (4) Minister, kes ei loe (4) Mees kõige keskel Õigluse väike võit (4) Ajaloo kuulsaim filmikriitik Mäng troonile! Kultuur Piraatide küla „kirgiside“ maal Ajaloo kuulsaim filmikriitik Mäng troonile! Sport Väike Martin, vastutaja ja kannataja (4) Kodu Lihtne juhis: Eesti aiapidaja õpetab, kuidas rajada ilus püsilillepeenar AK Jüri Kivimäe: Paul Johansen – sünnilt taanlane, hingelt Eesti ajaloolane Riho Paramonov: pseudoteadus pole mingil juhul teadus (12) Peeter Langovitsi tagasivaade: juubelilaulupeoks monument Jakob Hurdale EKI keelekool: maailma kõige sõltumatum riik Ajaloo kuulsaim filmikriitik Mäng troonile! Arter Arteri suur lugu. Robert Linna: just seda olen kogu elu taga ajanud Miks Dannebrog just Eestis sündis (13) Jüri Kolk: vana plaat Elu24 Pariisis Korea imebändi kontserdil: nüüd tean, kuidas kõlab 80 000 inimest mulle korraga kõrva karjumas Otsustav elupööre: edukas Vene ärimees valis Eesti kodakondsuse (12) Juristidiplomiga preili petis Filmiarvustus «Valu ja hiilgus»: vanameistri peen, ilus ja mõtlik sooritus Võileivahullud viikingid Arvad, et rattasõit on käkitegu? Oh ei, eksid! (1) Sõiduproov haruldase superautoga: McLareni roolis Bikernieki ringrajal Karl-Christoph Rebane: säravaid tähti ei tohi konidena kustutada (8) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juristidiplomiga preili petis

6 min lugemist
Anne Hathaway ja Rebel Wilson (paremal) Hollywoodis kuulsuste alleel tänavu mais. FOTO: O'Connor/AFF/PA Images

Austraaliast pärit näitleja Rebel Wilson, kes on endale Hollywoodis nime teinud komöödiatega nagu «Pruutneitsid» ja «Lauluässade» triloogia, pole päris elus enda sõnul sugugi mingi naljahammas. Oma südameasjaks on ta võtnud julgustada madala enesehinnanguga noori.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Arter kohtus Rebeliga New Yorgis, kus ta esitles uut kelmikomöödiat «Preilid petised» («Hustle»). Rebel on sel nädalavahetusel ka Eesti kinodesse jõudva filmi produtsent ning Anne Hathaway kõrval üks peaosatäitjatest. Tegemist on mõnusalt jabura suvekomöödiaga, mis hargneb lahti maalilisel Lõuna-Prantsusmaal (okei, tegelikult filmiti seda siiski Mallorcal) ning kus on tohutult ägedaid kostüüme ja päris mitu head nalja ka. Feministidki peaksid rõõmust rõkkama, sest peamiselt keerleb film selle ümber, kuidas kaks nutikat naispetist lakkamatult meestel nahka üle kõrvade tõmbavad.

Intervjueerisin enne sind su «kaaspetist» ehk Anne Hathawayd, kellega koos filmis «Preilid petised» mängite, ja tema rääkis, et pidid selleks, et film ei saaks juurde märget «alla 17-aastastele ebasoovitatav ja ilma vanemateta keelatud», päris palju vaeva nägema?

Jah. Paljud ehk ei tea, aga tegelikult on mul juristidiplom, ja veel väga heast ülikoolist. Aga see selleks. «Preilid petised» on nn remake 1998. aasta filmist «Dirty Rotten Scoundrels». Selle peategelasteks olid kaks meest ja filmile anti PG soovitus, mis on leebeim piirang ja tähendab, et see pole otseselt lastele keelatud, aga eriti tundlikud vanemad võiksid enne, kui oma järeltulijad seda vaatama saadavad, sisuga natuke tutvuda. Meie filmi struktuur on algupärandiga 96 protsenti sarnane. Muidugi on seal erinevusi, aga mitte drastilisi. No et keegi käiks paljalt ringi või ropendaks või et oleks vägivalda või midagi sellist. Absoluutselt mitte. Nii et minu meelest oli tohutult ebaaus, et meie nii kõrge piirangu saime. Vähe sellest, mu meelest oli see ka väga seksistlik. Et meeste naljad on OK, aga niipea kui naised natuke krõbedamat nalja teevad, keelame ära? Ma koostasin lausa analüüsi komöödiatest, mis on saanud PG reitingu ja mille peategelasteks-tegijateks on mehed. «Austin Powers» näiteks või isegi eelmise aasta «Jumanji». Lugesin kokku kõik korrad, mil vihjatakse meeste genitaalidele või kasutatakse sõna «perse». Et oleks sõna sõna vastu. Panin kõik need argumendid kokku ja andsin aru komisjoni ees. Selle liikmed istusid ümber laua, mina pidasin maha oma kaitsekõne ja neil võttis aega vaid viis minutit, et mind n-ö õigeks mõista. Mul on selle üle tohutult hea meel, sest muidu oleksime pidanud filmist parimad naljad välja lõikama, et PG reiting saada.

Aga miks see sulle nii oluline oli, et filmile just PG reiting saada?

Sest mul on palju alaealisi fänne ja ma tõesti soovisin, et nad saaksid seda filmi vaadata oma tingimustel. Minna kinno kellega iganes meeldib ja siis, kui neile sobib.

Kas see oli esimene kord, mil sul juuradiplomist kasu oli?

14.06.2019 17.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto