Sisukord
Kodustiil
Postimees
15.06.2019
Eesti «Laari nimekirja» koosseis üllatas erakondi (6) Elektritõukerattad hakkavad pealinnas tuhisema jalakäijate vahel (20) Pärt Uusberg: laulupidu on nii hoomamatu, et mõjub omamoodi rahustavalt Majandus Tark raha ja rumal raha. Või on see hoopis vastupidi? (3) Ebaselgetel aegadel sobivad dividendiaktsiad Tallinn loob suurregati Tall Ship Races võõrustamiseks hulga uusi töökohti Välismaa Tankeriplahvatuste järel käib hoogne süü veeretamine (3) 30 aastat Fergana veresaunast: põletatud majad, inimtühi linnajagu ja laibalehk (5) Trumpi ustava meediasõdalase langemine (5) Arvamus Juhtkiri: anarhia kergliikluses Tõnis Oja: kas veel üks paradigma muutus? (9) Väike Martin, vastutaja ja kannataja (4) Minister, kes ei loe (4) Mees kõige keskel Õigluse väike võit (4) Ajaloo kuulsaim filmikriitik Mäng troonile! Kultuur Piraatide küla „kirgiside“ maal Ajaloo kuulsaim filmikriitik Mäng troonile! Sport Väike Martin, vastutaja ja kannataja (4) Kodu Lihtne juhis: Eesti aiapidaja õpetab, kuidas rajada ilus püsilillepeenar AK Jüri Kivimäe: Paul Johansen – sünnilt taanlane, hingelt Eesti ajaloolane Riho Paramonov: pseudoteadus pole mingil juhul teadus (12) Peeter Langovitsi tagasivaade: juubelilaulupeoks monument Jakob Hurdale EKI keelekool: maailma kõige sõltumatum riik Ajaloo kuulsaim filmikriitik Mäng troonile! Arter Arteri suur lugu. Robert Linna: just seda olen kogu elu taga ajanud Miks Dannebrog just Eestis sündis (13) Jüri Kolk: vana plaat Elu24 Pariisis Korea imebändi kontserdil: nüüd tean, kuidas kõlab 80 000 inimest mulle korraga kõrva karjumas Otsustav elupööre: edukas Vene ärimees valis Eesti kodakondsuse (12) Juristidiplomiga preili petis Filmiarvustus «Valu ja hiilgus»: vanameistri peen, ilus ja mõtlik sooritus Võileivahullud viikingid Arvad, et rattasõit on käkitegu? Oh ei, eksid! (1) Sõiduproov haruldase superautoga: McLareni roolis Bikernieki ringrajal Karl-Christoph Rebane: säravaid tähti ei tohi konidena kustutada (8) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lihtne juhis: Eesti aiapidaja õpetab, kuidas rajada ilus püsilillepeenar

4 min lugemist
Hobiaednik Raili Kaibald, kes ei ole iluaiandust kunagi õppinud, on oma Hiiumaa-aeda rajanud katse-eksituse meetodil lilleaia, mis teenib ohtralt kiidusõnu. FOTO: Raili Kaibald

Aedades lokkavaid lillepeenraid vaadates võib algajal aiapidajal tekkida tunne, et see on kunst, mida omal käel jäljendada on täiesti võimatu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Plaani järgi tegutsedes on kauni püsikupeenra rajamine aga üsna lihtne.

Hobiaednik Raili Kaibald, kes ei ole iluaiandust kunagi õppinud, on oma Hiiumaa-aeda rajanud katse-eksituse meetodil lilleaia, mis teenib ohtralt kiidusõnu alati, kui ta kusagil tehtud tööst mõnd fotot juhtub jagama. Kogu tarkuse, mille järgi Kaibald aias tegutseb, on ta hankinud iseseisvalt. «Olen uurinud raamatuid. Tänapäeval on ju nii lihtne end kogu maailma iluaiandusega kurssi viia. Guugelda,» ütleb ta.

Erinevad perspektiivid

Midagi keerulist Kaibald aia kujundamises ei näe. «Minu jaoks on kodu ümbrus täpselt sama oluline kui siseruumid,» räägib ta. «Mul praegugi süda valutab, et palju majaümbrust on veel räämas ja korrastamata.»

Kaibald veedab enda sõnul suvel palju aega koduõues ja mõte töötab pidevalt, kuidas seda edasi arendada. «Ma vaatan isegi naabrite seisukohast, et kuidas neile minu koduaed aknast paistab,» räägib ta.

14.06.2019 17.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto