Sisukord
Välisuudised
Tänane leht

Saksa juudid tajuvad kohust takistada natside unistuse täitumist

6 min lugemist
  • Natsid ihkasid juudivaba Saksamaad, aga Saksa juudid ei lase sel soovil täituda.
  • Valitsuse võitlus antisemitismiga nõuab miljoneid, aga tulemust ei too.
  • Saksamaal elavaid juute süüdistatakse tihti Iisraeli valitsuse tegudes.
  • Juudivastaste kuritegude arvu kasv paneb arutama Saksamaalt lahkumise üle.
Pärast seda, kui Saksamaa antisemitismivastase võitluse erivolinik hoiatas tänavu kevadel juute kipa kandmise eest riigi teatud piirkondades, korraldas Saksa meedia kampaania, kutsudes kõiki inimesi üles kandma juutide traditsioonilist peakatet. Samasuguseid aktsioone korraldati juutide toetuseks mitmel pool Saksamaal ka mullu.  FOTO: Christian Mang/Imago Images/Scanpix

Düsseldorfi juudikogukonna hoonesse tuleb siseneda politseinike valvsa pilgu all, tihedalt turvakaameratega ümbritsetud värava ja kahe üksnes kordamööda avaneva turvaukse kaudu, ette tuleb näidata isikutunnistus ja koti sisu ning turvamehele otsa vaadates kinnitada, et kusagile pole peidetud taskunuga või muud relva.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hoolimata karmidest turvameetmetest kinnitas kogukonna administratiivdirektor Michael Szentei-Heise vestluses Postimehega, et Nordrhein-Westfaleni liidumaa pealinn Düsseldorf on juutide jaoks seni olnud turvaline paik ja ta ei tea ühtegi kohta linnas, kuhu juudid ei võiks minna oma traditsioonilist mütsi kipat kandes. Siiski tõdes Szentei-Heise, et olukord muutub aina halvemaks.

«Antisemitism kasvab Saksamaal jõudsalt,» sõnas ta. Seda kinnitab ka Postimehele Saksa siseministeeriumist saadetud info, mille kohaselt kasvas eelmisel aastal registreeritud juudivastaste kuritegude arv tunamullusega võrreldes 19,6 protsenti.

15.06.2019 18.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto