P, 28.05.2023

Saksa juudid tajuvad kohust takistada natside unistuse täitumist

Bretty Sarapuu
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Pärast seda, kui Saksamaa antisemitismivastase võitluse erivolinik hoiatas tänavu kevadel juute kipa kandmise eest riigi teatud piirkondades, korraldas Saksa meedia kampaania, kutsudes kõiki inimesi üles kandma juutide traditsioonilist peakatet. Samasuguseid aktsioone korraldati juutide toetuseks mitmel pool Saksamaal ka mullu. 
Pärast seda, kui Saksamaa antisemitismivastase võitluse erivolinik hoiatas tänavu kevadel juute kipa kandmise eest riigi teatud piirkondades, korraldas Saksa meedia kampaania, kutsudes kõiki inimesi üles kandma juutide traditsioonilist peakatet. Samasuguseid aktsioone korraldati juutide toetuseks mitmel pool Saksamaal ka mullu. Foto: Christian Mang/Imago Images/Scanpix

Düsseldorfi juudikogukonna hoonesse tuleb siseneda politseinike valvsa pilgu all, tihedalt turvakaameratega ümbritsetud värava ja kahe üksnes kordamööda avaneva turvaukse kaudu, ette tuleb näidata isikutunnistus ja koti sisu ning turvamehele otsa vaadates kinnitada, et kusagile pole peidetud taskunuga või muud relva.

Hoolimata karmidest turvameetmetest kinnitas kogukonna administratiivdirektor Michael Szentei-Heise vestluses Postimehega, et Nordrhein-Westfaleni liidumaa pealinn Düsseldorf on juutide jaoks seni olnud turvaline paik ja ta ei tea ühtegi kohta linnas, kuhu juudid ei võiks minna oma traditsioonilist mütsi kipat kandes. Siiski tõdes Szentei-Heise, et olukord muutub aina halvemaks.

«Antisemitism kasvab Saksamaal jõudsalt,» sõnas ta. Seda kinnitab ka Postimehele Saksa siseministeeriumist saadetud info, mille kohaselt kasvas eelmisel aastal registreeritud juudivastaste kuritegude arv tunamullusega võrreldes 19,6 protsenti.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles