Poolik järeleandmine ärritas Hongkongi protestijaid

Korraldajate sõnul avaldas Hongkongis eile väljaandmisseaduse vastu meelt kaks miljonit inimest.  FOTO: HECTOR RETAMAL/AFP/Scanpix

Hongkongi valitsusjuhi Carrie Lami otsus peatada vastuolulise väljaandmisseaduse arutamine teadmata ajaks ei suutnud vaigistada meeleavaldajaid Hiina erihalduspiirkonnas ning eile ummistasid linna südame taas inimesed, kes nõudsid võimudelt eelnõu tagasivõtmist, Lami ametist lahkumist ja vabanduse palumist politseivägivalla eest varasemal protestimarsil.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Korraldajate väitel osales eilsel marsil ligi kaks miljonit inimest, mis on kaks korda enam kui nädal tagasi. Metroojaamadest valgus vastupanumarsi stardipaika inimesi veel mitu tundi pärast meeleavalduse algust ning Hongkongi peamised valitsuskvartali poole viivad tänavad olid rahvast pilgeni täis.

Paljud musta rõivastunud meeleavaldajad kandsid silte «Ärge tulistage, me oleme hongkonglased» ja «Tudengid pole vägivaldsed», viidates sellega politseivägivallale läinud kolmapäeval, kui korrakaitsjad astusid peamiselt õppuritest protestijatele vastu kummikuulide ja pisargaasiga, vigastades umbes 80 inimest.

15.06.2019 18.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto