Tuntud nimesid varastanud petised pääsevad kergelt

Üleskutse internetis investeerimiseks, sealhulgas krüptoraha bitcoin'i ostmisele ärgitamine on praegu üks enim levinud kelmus. FOTO: Albert Karimov/Panthermedia/Scanpix

Tuntud eestlaste identiteete varastanud ja libauudistes neile sõnad suhu pannud kelmid pääsevad kerge karistusega, sest kriminaaluurimise alustamiseks pole alust.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mai alguses kirjutas Postimees, et Kanal2 «Õhtu!» saatejuhtide Piret Laose ja Jüri Butšakovi üllatus oli suur, kui nad leidsid end Majori veebilehelt, kus väideti, et nad olevat oma saates krüptoraha bitcoin’i ostnud ja sellega kasu teeninud. Samad kelmid on varastanud mitmete teiste tuntud eestlaste identiteete ja neilegi sõnu suhu pannud.

Neid ei saa aga ohjeldada. «Menetluse alustamiseks alust ei ole, sest ei nähtu, et teo eesmärk oleks olnud kahjustada inimeste mainet, vaid pigem kasutada tuntud inimesi reklaamina,» selgitas Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre.

Veebilehe Major taga näib peituvat petuskeem Bitcoin Profit, mis ärgitab inimesi nende juures bitcoin'i investeerima. Major lubab, et bitcoin'iga saab teenida miljoneid isegi siis, kui krüptoturg parasjagu languses on.

18.06.2019 20.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto