Sisukord
Majandus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (1) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Swedbanki juhid tõrjuvad küsimusi ja ootavad sisejuurdluse tulemusi

3 min lugemist
Swedbanki juhivahetused. FOTO: Pm

Swedbank Eesti juht Robert Kitt ja finantsjuht Vaiko Tammejärv kaotasid rahapesu uurimise tõttu ameti pea sama ootamatult kui grupi tegevjuht Birgitte Bonnesen.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Esmaspäeva õhtul avaldas Swedbank üllatusteate, et nõukogu lõpetas päevapealt panga juhi Robert Kiti ja finantsjuhi Vaiko Tammevälja volitused. Veel enam, panga nõukogust lahkus ka Swedbankis varem lennukat karjääri teinud Priit Perens. Järgneval päeval lubati avalikkusele muudatusi selgitada, kuid lakooniline pressikonverents tekitas rohkem küsimusi, kui andis vastuseid. Swedbank Eesti nõukogu esimees Charlotte Elsnitz kordas iga küsimuse peale, et otsused olid tingitud käimasolevast sisejuurdlusest, mis puudutab meedias kajastatud rahapesukahtlusi, ning kuna juurdlus alles käib, siis rohkem infot ei anta. Peale selle korrutati, kui olulised on panga jaoks Eesti turg ja Eesti kliendid.

Kitt ja Tammeväli – kelle volitused küll lõpetati, kuid kes on endiselt Swedbanki palgal – ütlesid, et otsus tuli ootamatult. Tammeväli, kes enne finantsjuhiks saamist juhtis Swedbank Eesti privaatpangandust, ütles, et juhatuse liikmete valimine, tagasikutsumine ja mandaadi peatamine on nõukogu ja omaniku ülesanne. «Ju siis antud hetkel oli see nende arvates vajalik samm,» ütles ta. «See on tavaline omaniku ülesanne, kui arvatakse, et on vaja muudatust,» lisas Tammeväli. Küsimust, kas talle selgitati sisejuurdluse tulemusi, mille alusel otsus tehti, ei soovinud Tammeväli täpsemalt kommenteerida. «Mul ei ole detailset infot uurimistulemuste kohta,» ütles ta.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto