Sisukord
Arter
Postimees
22.06.2019
Eesti Vaher krati hambus Taksojuhi tapnud mees sooritas kinnipidamisel enesetapu Vanaema, kes tabas mõrvari Metsast laulupeole: kõige rohkem tallesid sündis laulu «Kannel» ajal Majandus USA börsid püstitavad uusi rekordeid (2) Investor Mari külm dušš enne jaanipäeva Välismaa Meeleavaldused viisid Gruusia spiikri ametist Eesti kliimakõhklused jõudsid visegrádlastega samasse ritta (2) Arvamus Juhtkiri: imagoloogiline kliimaprobleem (18) Kristina Herodes: kõige hullemini mõjub inimesele hangumine Linnapea, kes päid ei paita (12) Meie Eesti Lisaraha ei ole lühendanud ravijärjekordi (1) Eestlane tasub suure osa oma ravikuludest ise (6) Sport Rannalõvide paljastused: kõige hullemad vead, miks naised sind jutule ei võta «Neljas koht on jama» sai EMil uue versiooni Mart Soidro kolumn: Jaanipäeva paiku Arter Polaarseikleja ja kliimateadlane Timo Palo: kliimamuutused pole ammu enam pelgalt keskkonnateema (69) Justin Petrone: minu maadeavastamise aeg Milline nädalavahetus – kaks päeva pidusid! Oh sa vaene eesti keel! Rannalõvide paljastused: kõige hullemad vead, miks naised sind jutule ei võta Filmiarvustus: «UglyDolls: Kolenukud. Film»: inetute nukkude rõõmus elu Aasta lühimaks ööks: grilli jaaniks burgerit, kapsasteiki ja salatit Kolm kõige ilusamat teed mootorrattaga sõitmiseks Nende äppideta jääd suvel hätta! (6) Eestimaa suvemood: ikka villane ja vihmane Ameerikas ilma teinud kunstnik Hilda Rätsep jäi Eestis elu lõpuni tunnustamata (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Nende äppideta jääd suvel hätta!

3 min lugemist
Rannas on hea teada, kui suur on parasjagu UV-indeks. Abi on UV-indeksi äppidest, näiteks UVLens – UV Index Forecasts. FOTO: Konstantin Sednev

Suvi, see on midagi kerget ja kiiret nagu üks poplaul. Hullutav kõrvauss, mis igal aastal on uus, aga kõlab ikka enam-vähem sama moodi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Soundtrack: Smilers

Mõtlesin, et kirjutaks mõningatest äppidest, mis suvel kasulikud ja/või rõõmu toovad, aga see suvelaulu mõte oli kõrvade sees kinni ja takistas ajul asjalikul töölainel püsimast. Eks lasin siis mõtetel minna oma teed.

Õige pea sain aru, et minu suvelauludel ei ole itaaliakeelseid refrääne ega vene estraadi kuraasi. Kõrvus võitlesid omavahel hoopis fraasid suvest ja Pärnu tüdrukutest, paljajalu asfaldil olemisest, Petsi BMWst, viiest kastist viinast. Sekka mõned lastelaulude hõiked ja fraasid Saaremaa heinamaal tantsu keerutamisest. Üle kõige kaikumas Jaak Joala «See suveöö…». Päris servast serva. Nagu suvi ise, nagu me ise oma soovide-tegude ja unistustega.

Kuna ka äppide maailm on lõputu, siis katsungi täna jagada neid, mis möödunud suvede/aastate suvelugudest «juhiseid» saavad. Nii, lükkame aga automaki käima, keerame aknad alla ja lähme sõidame.

PS Laulusõnade tsiteerimisel võib esineda ealistest iseärasustest tingitud ebatäpsusi. Aitäh, Smilers, mu suvede soundtrack’ide eest.

***

Igaühel paar asja olema peab,

mis teevad õnnelikuks ja segamini pea.

Ilma nendeta suvi on võimatu –

need on päike ja Pärnu tüdrukud.

Pärnu võib olla, aga päike peab olema. Päikesega seoses on oluline, et teaks pisut täpsemalt, et millal ta on või kus ta hetkel on.

Soovitaks ilmaäppi: AccuWeather: Weather Tracker and Live Forecast Maps.

Neist esimene on küllaltki täpne, kõikjal kasutatav. Tunnikaupa etteütlev, aga ka päevi pidi tulevikku. Minu lemmik. Iga päev kasutuses. Pole erilisi pettumusi ega üllatusi valmistanud. Teiseks võib soovitada äppi lihtsa nimega Weather and Radar. Näitab samuti kaardil pilvede liikumist paari tunni või ööpäeva jagu ette, lisaks palju muud ilmainfot. Pole samuti alt vedanud, proovitud nii Euroopa igas nurgas kui ka Vaikse ookeani kaldal.

21.06.2019 24.06.2019
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto