Sisukord
Maailm
Postimees

NATO näeb järjekordset uut USA esindajat

2 min lugemist
  • Teade Shanahani tagasiastumisest tuli kohe pärast Trumpi kampaania avalööki
  • Shanahani lahkumise põhjused olid perekondlikud
  • Uus kaitseministri kt on Lahesõja veteran ja töötas ka Bushi administratsioonis
  • Järjekordne juhivahetus tuleb Pentagonile raskel ajal
Tuleval nädalal esindab NATOs Ameerika Ühendriike uus kaitseministri kohusetäitja Mark Esper. FOTO: CHIP SOMODEVILLA/AFP/Scanpix

Neli kuud tagasi vastset USA kaitseministri kohusetäitjat võõrustanud NATO kaitseministrid saavad tuleval nädalal uudistada taas vahetunud Donald Trumpi emissari.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nimelt saabus Eesti aja järgi eilse päeva esimestel tundidel teade, et jälle mõlgub ühel Trumpi kabineti liikmel peas lahkumisplaan. Kaitseministri kohusetäitja Patrick Shanahan otsustas, et loobub püsivalt kaitseministri kohale pretendeerimast.

Trump nimetas tema asemel uueks kohusetäitjaks Mark Esperi, kes võtab ohjad üle tuleval pühapäeval. 2017. aastast töötab Esper Trumpi administratsioonis maaväeministrina. Enne seda oli ta Raytheoni sõjatööstuse asepresident.

Esperil on kolonelleitnandi auaste. Ta teenis maaväeohvitserina Lahesõjas ja lõpetas militaarkarjääri rahvuskaardis. Ta ontöötanud juhtival kohal Washingtoni konservatiivses Heritage Foundationi mõttekojas, samuti olnud nii senati kui esindajatekoja relvajõudude komitee ametnik ning kolm aastat George W. Bushi administratsiooni asekaitseminister.

19.06.2019 21.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto