L, 25.06.2022

Tühjad kongid ootavad vange – uuest vanglast on ligi pool täitmata

Mari Mets
, reporter
Tühjad kongid ootavad vange – uuest vanglast on ligi pool täitmata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 16
74 miljonit eurot maksnud uue Tallinna vangla kõiki kohti ei plaanitagi täis võtta, sest see poleks kooskõlas suundumusega võimaldada igale vangile oma kambrit.
74 miljonit eurot maksnud uue Tallinna vangla kõiki kohti ei plaanitagi täis võtta, sest see poleks kooskõlas suundumusega võimaldada igale vangile oma kambrit. Foto: Sander Ilvest

Uues Tallinna vanglas on täidetud napilt üle poole kohtadest, kuid hoolimata vabast ruumist elab osa vange siiski ühekohalistes kambrites kahekesi.

Novembris valminud ja aukartustäratavad 74 miljonit eurot maksnud Tallinna vanglas on täidetud napilt üle poole kohtadest. Osa Soodevahe külas asuva vangla sektsioone on täiesti asustamata ja seisab tühjalt. Samal ajal on osa vange paigutatud kambritesse kahekaupa, mitte üksinda, nagu oli algne eesmärk.

Justiitsministeeriumi vanglate asekantsleri Priit Kama sõnul on vangla seadnud end sisse üksuste ja sektsioonide kaupa, samuti on tema sõnul olnud veel häälestustöid ja garantiiremonte. Kriminoloog Anna Markina ütleb aga, et ei peaks praegu vange mitmekesi koos hoidma, kui on suurepärased võimalused olusid humaansemaks teha ja neid üksi paigutada.

Märksõnad
Tagasi üles