Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tühjad kongid ootavad vange – uuest vanglast on ligi pool täitmata

5 min lugemist
  • Kuigi uue vangla kambrid on mõeldud ühele vangile, on neis praegu kahesed narid.
  • Mitut vangla plokki pole veel kasutusele võetud.
  • Kõik Eesti vangid võiksid saada üksikkambritesse seitsme aasta pärast.
74 miljonit eurot maksnud uue Tallinna vangla kõiki kohti ei plaanitagi täis võtta, sest see poleks kooskõlas suundumusega võimaldada igale vangile oma kambrit. FOTO: Sander Ilvest

Uues Tallinna vanglas on täidetud napilt üle poole kohtadest, kuid hoolimata vabast ruumist elab osa vange siiski ühekohalistes kambrites kahekesi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Novembris valminud ja aukartustäratavad 74 miljonit eurot maksnud Tallinna vanglas on täidetud napilt üle poole kohtadest. Osa Soodevahe külas asuva vangla sektsioone on täiesti asustamata ja seisab tühjalt. Samal ajal on osa vange paigutatud kambritesse kahekaupa, mitte üksinda, nagu oli algne eesmärk.

Justiitsministeeriumi vanglate asekantsleri Priit Kama sõnul on vangla seadnud end sisse üksuste ja sektsioonide kaupa, samuti on tema sõnul olnud veel häälestustöid ja garantiiremonte. Kriminoloog Anna Markina ütleb aga, et ei peaks praegu vange mitmekesi koos hoidma, kui on suurepärased võimalused olusid humaansemaks teha ja neid üksi paigutada.

26.06.2019 28.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto