Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Rasmus Puur: loodan, et laulupeopopulismi ei teki

8 min lugemist
Õnnestumiseks on oluline täielik usaldus dirigendi ja muusikute vahel, sest kui ollakse üksteise ees täiesti ausad ja avatud, pannakse see enda pärisosa ka muusikasse, ütleb Rasmus Puur. FOTO: Mailiis Ollino

Laulukaare all olev koor pole dirigendi jaoks mitte mets, vaid puud, sedastab tänavusel üldlaulupeol dirigendipuldist segakoore juhtiv Rasmus Puur.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kas laulupidu peab olema rahvuslik?

Minu jaoks laulupidu ongi rahvuslik. Eesti rahval ei ole muud üritust, kus temaga tegeldaks, kus saaks tajuda sellist nähtust nagu eesti rahvas. Ja ma ei mõtle seda kuidagi patroneerivalt või üleolevalt teiste rahvuste suhtes, sugugi mitte, laulupeole on kõik oodatud.

Aga kuna meie rahvakild on niivõrd väike, vajame kasvõi seda ühte hetke mõne aasta tagant, kus saame ühiselt aru, et jah, see on meie rahva koht ja pidu ning me tegeleme ainult meile oluliste küsimustega.

Ka Eestis on ju vähemusrahvastele mõeldud üritused ja peod, nagu «Slaavi pärg» ja muud, ent laulupidu on eestlaste liikumine.

28.06.2019 01.07.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto