Sisukord
Maailm
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (24) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (84) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (36) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Euroaktivist: ELi kritiseerimine on jäetud ohtlikult äärmuslaste pärusmaaks

8 min lugemist
  • Saksa aktivist leiab, et tulevikumurede lahendamiseks rahvusriik ei sobi.
  • Kliimakriisi või rändega seonduvat saab mõjustalt hallata vaid ühtse ELina.
  • Enne tuleb aga lõpetada poolik projekt: ühisturg eeldab ühist sotsiaalsüsteemi.
  • Just sotsiaalne ebavõrdsus on pannud ELi inimesi uskuma populistide lubadusi.
Saksa aktivist Akilnathan Logeswaran on seisukohal, et ELi arengus peavad olema kesksed sotsiaalküsimused, sest ühisturuga peavad käima kaasas ka ühtsed minimaalsed sotsiaalsed standardid.  FOTO: Erik Tikan

Euroopa Liit on jäänud aina paraneva keskmise lõksu ning unustanud sealjuures, et mitte kõik inimesed – eriti need, kes elavad maal või kellel pole kõrgharidust – ei taju isiklikult jõukuse kasvu, mistõttu väljendavadki paljud neist oma pahameelt, hääletades populistide ja euroskeptikute poolt, leiab senisest enam föderaliseerunud Euroopa tulihingeline toetaja, Saksa kodanikuaktivist Akilnathan Logeswaran.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Te pooldate ühtsemat ja tugevamalt integreeritud Euroopat. Samas tõstavad üha enam pead jõud, kes räägivad riikide suveräänsuse tugevdamisest ja ehk isegi Euroopa Liidu lammutamisest. Miks on Euroopas visioonid, milline peaks olema euroliit, nii lahknevad?

Me näeme Euroopas praegu varasemast rohkem polariseerunud ühiskonda ja seda väga mitmesugustes küsimustes. Asi pole enam selles, kas keegi on vasak- või parempoolne, vaid puudutab sageli mingit konkreetset küsimust, mille poolt või vastu ollakse.

Põhjus, miks ma suhtun nii entusiastlikult rohkem integreeritud Euroopasse, on see, et seisame silmitsi väga suure murega, millest keegi ei taha rääkida: ELi praegune struktuur pole suuteline lahendama meie probleeme ja katsumusi. Võtame kasvõi kliimamuutused: need ei peatu Eesti piiril, nagu need ei peatu ka Saksamaa ja Prantsusmaa piiril. Nii et rahvusriik pole tegelikult võimeline sellele probleemile vastu astuma.

Sama käib rände kohta. Meil võivad olla piirid või mitte, aga inimesed ei peatu piiri ääres isegi siis, kui ehitame kõige kõrgema müüri – nad lõhuvad müüri, ronivad üle selle. Ma tahan öelda, et alati on võimalus sellest mööda minna. Väga sageli ei aita ettekujutus riigi olemusest lahendada inimeste probleeme.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto