Helmel pole ENPAst välja astumisel ühtki sõpra

Euroopa Nõukogu FOTO: Pm

EKRE ühemehe-show valitsuses jätkub, seekord Euroopa Nõukogust välja astumise teemal. Ükski teine riigikogu erakond ei ole andnud märki, et Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees (ENPA) Venemaa hääleõiguse taastamise tõttu võiks Eesti sealt lahkuda, ometi otsustas EKRE volikogu pühapäeval, et riigikogus on vaja hääletada, kas Eestil kõlbab sellisesse organisatsiooni jääda. Koalitsioonis seda teemat arutatud ei ole, kinnitavad kõik selle osalised, nende seas ka EKRE poliitikud ise.

Tellijale Tellijale

«Venemaa delegatsiooni volituste täielik taastamine Euroopa Nõukogus on otsus, millele Eesti ei peaks reageerima kõigest sümboolse näpuvibutamisega,» seisis konservatiivide avalduses. «EKRE volikogu teeb ettepaneku panna Eesti osalemine Euroopa Nõukogu töös hääletusele riigikogus, sest Euroopa Nõukogu on rikkunud jämedalt iseendale kehtestatud reegleid ja standardeid.»

EKRE volikogu seisukoht on, et Eesti peaks lahkuma. Selle seisukoha tegi konservatiivide esimees Mart Helme avalikkusele selgeks juba eelmise nädala valitsuse pressikonverentsil.

01.07.2019 03.07.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto