Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Elmar Vaher pääses napilt Vakra ja Kovalenko saatusest

3 min lugemist
Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher. FOTO: Eero Vabamägi

Politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri magistritöö ei ole plagiaat, kuid A-le kaitstud töö väärib madalamat hinnet, teatas eile Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon. Sellega lõi ülikool pretsedendi: kunagi varem ei ole heaks kiidetud lõputööd tagantjärele ümberhindamisele saadetud.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Nii pääseb politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher kevade hakul laineid löönud sotsiaaldemokraatide Rainer Vakra ja Anastassia Kovalenko saatusest, kelle lõputöö lõpuks koos diplomiga tühistati.

«See juhtum erineb selgelt nendest juhtumitest, mis varem meediast läbi käinud,» sõnas Tallinna Ülikooli õppeprorektor Priit Reiska. Erinevus peituvat selles, et Elmar Vaheri töös oli viitamata teksti ulatus tunduvalt väiksem.

Näiteks oli Reiska sõnul komisjoni jaoks üks oluline argument see, et viideteta tekst oli magistritöö «Ohutõrje õiguslik regulatsioon põhiseaduslikku korda ähvardava ohu korral» teoreetilises peatükis, mitte autori tehtud järelduste osas.

«Küsimus oli ka selles, kui suur on autori osa ja kui suur on see, mida ta on ebakorrektselt viidanud. Autori osa oli ülekaalukalt suurem. Intellektuaalomandi väärkasutust oli väga väikeses ulatuses,» rääkis Reiska.

12.07.2019 15.07.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto