T, 30.05.2023

Supilinna Oa tänava elanik kaebab müra ja tolmu üle

Aet Rebane
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments 2
Oa tänaval jätkub soojatorustiku ehitus.

Oa tänaval jätkub soojatorustiku ehitus.
Foto: Seleri Tidor

Supilinnas Oa tänaval käib soojatorustiku ehitus alates 26. juunist. Sellega seoses pöördus murega Tartu Postimehe poole Oa tänava elanik Marko Paabumets, kelle arvates rikub linnavalitsus torustiku ehitusega nii tema kui ka mitme teise linnakodaniku heaolu ja rahu.

Supilinlane viitas kaevelubade eeskirjale ja soovis vastust küsimusele, millal katab ehitaja kaevekoha samatüübilise katendiga. Kaevetööde eeskirja paragrahvi kolm lõige viis näeb ette, et ehitaja katab kaevetöö koha katendiga kolme tööpäeva jooksul.

Tartu linnavalitsuse teedeteenistuse kaevelubade peaspetsialisti Riho Okase sõnul pole aga Oa tänaval tegemist mitte kaevetöö koha, vaid pikemate kaevetöödega. «See on ligi 900 meetrit trassi ehitamist, lihtsalt pole võimalik iga kümne meetri järel asfalteerida,» selgitas Okas.

Paabumetsa häiris ka see, et töödega kaasneb liiga palju tolmu, kuigi kaevetööde eeskiri näeb ette, et ehitaja teeb tolmutõrjet. Okase sõnul aeg-ajalt tolmutõrjet siiski tehakse ja tema hinnangul tänav väga kõvasti ei tolma.

Torustikutöödega pole olnud selliseid rikkumisi, mille tõttu peaks kaeveloa ära võtma. «Kui midagi on valesti läinud, siis niipalju, et mõni inimene pole koju pääsenud, sest me pole piisavalt kiiresti elanikke kätte saanud, aga need asjad on mõne tunniga lahenenud,» rääkis Okas.

Oa tänav saab pärast töid algusest kuni Kartuli tänavani uue asfaltkatte. Ehitus lõpeb 30. novembriks. Töid teeb Giga Ehitus.

Facebook Twitter
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles