Sisukord
Krimi
Postimees

Diilerid ja DNA juhatasid politsei sajandi amfetamiinilaborisse

2 min lugemist
Eilsel kohtuistungil olid süüdistatavad ja nende lähedased ääretult lõbusas tujus, kuni kohtunik otsuse teatavaks tegi ning naer asendus pisaratega. FOTO: Raul Mee

Tabanud tunamullu sügisel pealtnäha üsnagi tavalise narkodiileri, ei osanud politseigi ilmselt taibata, et satub peatselt «sajandi leiule».

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nagu ikka: diiler viis politsei varustajani, varustaja omakorda oma varustajani ja nii edasi. Avastatud narkopakid paisusid aina suuremaks. Grammid muutusid kilogrammideks. Kuid lohe tapmiseks oli vaja raiuda maha pea ning tunnistajad ei öelnud või ei teadnud, kust see leida.

Murrang ei tulnud ülekuulamistoast, vaid hoopis laborist. Tänavalt konfiskeeritud narkopakkidelt võeti DNA-proov. Need saadeti kohtuekspertiisi ning peagi saabus sealt tagasi oluline nimi: Konstantin Otbetkin.

Politsei võttis Otbetkini kinni 2018. aasta aprillis, otsis läbi tema kodu ning muud talle kuuluvad hooned. Ühes Ida-Virumaa metsatukas asuvas garaažis avanes uurijatele vaatepilt, mis kinnitas: lohe pea oli leitud.

15.07.2019 17.07.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto