Sisukord
Arter
Postimees
20.07.2019
Eesti Endine Kanepi poliitik töökiusus süüdistatud direktori ametisse valimisest: «Oleksin pidanud uurima, miks ta eelmises koolis direktori kohalt lahti sai» (14) Seadus jätab noore murega üksi (1) Välismaa Borõslav Bereza: keskmine ukrainlane ei mõista riigi toimimist (9) Arvamus Juhtkiri: kui kaugele hüppame nüüd? (4) Kadri Kuulpak: kui kõik «menetlevad» ja «tegelevad», kaob julgus (4) Keerulise manöövri tulemus (5) Haruldane eestlane (2) Metallica viib Tartu San Franciscosse (2) Facebook hävitab krüptoraha (4) Kultuur Folgil jutustatakse isiklikke lugusid Viimase sauruse kõbusad korinad (4) Sport Euroopa suurklubid tulevad koju kätte Sten Priinits ihkab suuremat tapjainstinkti Mart Soidro: ETV spordi veidrad valikud Tervis Sul on akne? Sa pole üksi! Ideaalne Instagram on surnud (4) Arter Diplomaat Margus Kolga: Kui inimesed hakkavad maailmas liikuma, on võimalik, et tekivad konfliktid (2) Okse, mürk ja maasikad – sissevaade eestlaste paanikahoogu (4) Justin Petrone: varem või hiljem lähevad kõik Mussolini mõõtu egod plaksuga lõhki (12) Viimne elulootus vanalinnas: rattabrigaad päästab surmasuust Sul on akne? Sa pole üksi! Ideaalne Instagram on surnud (4) Ekspeditsioon stardib Venemaalt: mida kinkida Kroonlinna muuseumile? (2) Türklanna tuli Eestisse reisiäri ajama Mulligalerist Kristel Voltenberg kogub mulle. Suvesoovitused kihisevaks joogiks (1) Sõiduproov: Hyundai i30 Fastback N. Ei ole kohta uimasele juhile Telefonidega võlurid tänavatel seiklevad Harry Potteri mängus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Telefonidega võlurid tänavatel seiklevad Harry Potteri mängus

3 min lugemist
Harry Potter: Wizards Unite – telefonidega võlurid tänavatel. Võlujoogid. FOTO: ekraanikuva

2017. aasta lõpus kirjutas Arteri äpi- ja mobiilimängude katseisik Piret Tamm: «Aasta 2018 peaks üllatama uue hullusega. Niantic (Pokémon Go ja Ingressi looja) loob Harry Potteri maailmal põhinevat liitreaalsusmängu. Arvestades Pokémoni suurt populaarust ja Harry Potteri sõprade massi – no mis saaks siin valesti minna. Lausedu peaks olema garanteeritud.» Aga ei olnud. Mis juhtus Potteri mänguga?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aeg läks ja tootjatelt ei tulnud piuksugi. Möödus aasta ja jupike teistki ning vahetult enne tänavust jaanipäeva oli ta täiesti ootamatult kohal – mobiilimäng Harry Potter: Wizars Unite. Mäng, kus tuleb reaalses maailmas ringi liikuda, kus saab võluilma tegelasi kuvada reaalmaailma.

Pean tõdema, et mu esimesed emotsioonid olid laes. Laadisin mängu alla ja tormasin õue. Hea, et viimasel hetkel jõudsin tuhvlid sobilikemate jalanõude vastu vahetada. Esmase hooga ei saanud paljustki aru, aga käitusin intuitiivselt nagu laps – muudkui korjasin ja vajutasin kõike, mis ette jäi. Põnev oli. Tunni pärast olin targem, teisel tunnil hakkasin juba teadlikult oma mängijapersooni looma. Pisut Segane Professor tundis end laineharjal.

Teisel päeval hakkasin juba aru saama, et mängu põhiline ressurss on energia.

19.07.2019 22.07.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto