Sisukord
Eesti
Tänane leht
24.10.2020
Kohtinguäpist külge hakanud ahistaja: kirjutan su nime žiletiga käele Eesti Koalitsioon ei tea veel, kuidas küsida rahva arvamust abielumõiste kohta (46) Valitsuskriis asendus sodomiidiskandaaliga (10) Eesti lühiuudised Raamidega rõduklaasid jäävad ajalukku (2) Loomaaed tähistab kõrgmägede valitseja auks lumeleopardipäeva Majandus Pangajuht: inimeste pensioniraha tulevad noolima ka šaakalid (4) Raha väljavõtjad saavad korraliku maksukirve (22) Kas pankadel läheb klientidest paremini? Välismaa Välismaa lühiuudised Vaigistusnupp hoidis debatil päitsed peas USA juhtimisel loodi abordiõigust vastustav liit Soome-ugri kultuuriruum – laiali pihustunud, kuid elutahteline Arvamus Hans teeb ära nelja inimese töö Juhtkiri: õpetame robotitele eesti keelt Ülle Harju: trikimeistritele tuleb anda vastulöök (1) Mihkel Mutt: nii nad langetasid meie maine (7) Jaak Madison: rohepöörde kallis hind (19) De Facto peaminister (7) Maskiga ideoloog (3) Kolmiku nähtamatu mees Riigikohus üllatas enam-vähem kõiki (2) Kultuur Video ⟩ Kunst sinu ümber. Armastatud maalikunstnik Tiit Pääsuke: «Ma tahaks ilu vastu võidelda!» (3) Sport Eesti rallitalent tahab jõuda kolme aastaga WRC-autosse (1) Dopingukultuur juurdub vaikselt meie jõusaalides Jaanus Kriiski kolumn. Võidu mõiste devalveerimine Spordi lühiuudised Merendus Valitsus liidab vee- ja maanteede ameti vastuseisust hoolimata Merenduse lühiuudised AK Ega inimene massina vastu saa: arvutid õpivad usinalt eesti keelt Hans teeb ära nelja inimese töö Eerik-Niiles Kross: Kremli jutupunktid Eesti ministri huulil (16) Uffe Ellemann-Jensen: mis ootab ees väikseid riike EKI keelekool: tahaksin pihlapuu rüppe Sõda on kolinud metsast linna Valter Lang: jutt meist, kes me «euroopa inimeste» hulka ei mahtunud Video ⟩ Kunst sinu ümber. Armastatud maalikunstnik Tiit Pääsuke: «Ma tahaks ilu vastu võidelda!» (3) Vikerkaar loeb. Seitsmekäiguline lõunasöök luulude kastmes Viimane ENSV kommunist lahkub umbes aastal 2040 Väike kell, mis mängis suurt rolli Aja auk. Bänd, kelle saatel astus inimene Kuule Juurikas. Kirjanduslikud kalduvused Juurika veerg. Hea Mart! Moetippude tulevärk Nädala plaat. Kolmerahvuseline klaveritrio ilma klaverita Sisikonda väänav delikaatne jutustus Arter Tuul Sepp: Me ei oska karta asju, mis meid päriselt tapavad (1) Vennad, kes kaklesid, ehitavad nüüd ükssarvikuid Rahu ja ei mingit kodusõda (1) Jüri Pihel: «Kuuldused televisiooni surmast on siiski tugevasti liialdatud. Vähemalt esialgu.» Kohtukullid kriiskavad Stockholmi Eesti Maja korstnatel Kuhu tõttad, vihmauss? Kassisaba kapritšo: Anni Arro ja tema pere kodu Bocuse d`Ori finaali jõudnud tippkokk Artur Kazaritski: kodutoit on luksus Minimõõdus tänavatoit: pontsakad pannkoogid. Justnagu Hollandis Opel näitas uut väikest elektriautot. Sõiduproovis korraga kaks väledat kaksikut: Opel Corsa-e ja Peugeot e-208 Miks mu arvuti on nii aeglane? Moetippude tulevärk Meelelahutus Koomiks Sudoku

Liinibuss sõitis Harjumaal otsa tee ääres seisnud veoautole, 26 inimest sai vigastada

2 min lugemist

Harjumaal sõitis täna pärastlõunal rahvast täis liinibuss otsa tee ääres seisnud veoautole, õnnetuses sai vigastada 26 inimest, neist kaks raskelt.

Õnnetus juhtus kella 13.10 paiku, kui 128. liinil sõitnud Atko buss sõitis Tallinna-Rannamõisa maantee 27. kilomeetril otsa tee ääres seisvale Leedu numbrimärkidega veoautole. Õnnetuses sai vigastada 26 inimest, neist 19 kergelt, viis keskmiselt ja kaks raskelt.

Bussijuht sai õnnetuses kergelt vigastada, kuid kiirabi toimetas ka tema sündmuskohalt minema.

Operatiivjuht: tundub, et buss pole üldse pidurdanud

Sündmuskohal tegutseva politsei operatiivjuhi Valdo Põderi sõnul tundub, et buss pole üldse pidurdanud. «Tundub, et buss on tee ääres seisnud veoautole otse sisse sõitnud,» rääkis Põder. Postimehe ajakirjaniku sõnul ei ole sündmuskohal pidurdusjälgi näha.

Põder rääkis, et politsei kontrollis mõlema sõiduki juhi joovet ning nad osutusid kaineks.

«Esialgu on liiklusõnnetuse põhjust raske öelda, aga tundub, et õnnetus juhtus bussijuhi tähelepanematuse tõttu. On arvata, et sellise kiirusega, nagu bussijuht enne kokkupõrget sõitis, pidurdada ta ei jõudnud. Bussi sõidukiirus oli esialgsetel andmetel sellele teele kohane, aga ta ei ole enne kokkupõrget pidurdanud ja ta ei  pannud tee ääres seisvat veoautot tähele,» ütles Põder.

Kokkupõrge juhtus kohas, kus oli bussi jaoks just lõppenud 70 km/h kiirusepiirangu ala.

Bussis olnud reisija: peas oli ainult mõte, et nii lihtsalt see siis käibki

Õnnetuse hetkel bussis olnud Tõnu Tamburi sõnul toimus kokkupõrge täiesti ootamatult ning tema ei märganud, et buss enne õnnetust pidurdanud oleks.

«Buss oli rahvast puupüsti täis. Ma läksin Haabersti ringilt peale ja alguses pidin püsti seisma. Vahepeal läks osa reisijaid maha, üks koht vabanes ja mina kui vanem inimene sain sinna istuma,» rääkis Tambur.

«Mul on see pilt siiamaani silma ees. Käis üks võimas pauk ja mul oli peas mõte, et kas nii lihtsalt see käibki? Teeolud ja nähtavus olid ju ideaalsed. Siis lihtsalt käis üks pauk ja pärast seda oli vaikus, täielik vaikus. Seda peab kindlasti põhjalikult analüüsima ja välja selgitama, kuidas niisugune asi üldse võimalik oli,» lisas ta.

Tambur ise sai avariis veidi kriimustada. «Üks neiu oskas avariiväljapääsu lahti teha ja tulime sealtkaudu välja. Esialgu ei oianud seal bussis küll keegi, oli täielik vaikus. Siis üks mees bussi esiosas ütles, et kas keegi saab kiirabi kutsuda. Tänu jumalale, et see juhtus linnast nii kaugel, kui osa inimesi oli juba maha läinud,» lausus Tambur.

Piirkonnas oli liiklus õnnetuse järel tugevalt häiritud, õhtuks oli tavapärane liikluskorraldus taastunud.

Hea lugeja, kui nägid õnnetust pealt, siis kirjuta vihje@postimees.ee

Seotud lood
23.10.2020 24.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto