Sisukord
Eesti
Postimees
04.04.2020
Eesti Lootuskiiri on, imeravi veel mitte Koroona alistas särasilmse rahva­tantsija Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) Koroonakriis sundis testitulemused liikuma reaalajas (1) Siseministeerium maksab juhtidele kopsaka preemia (13) Haige mees sai ravile pärast inimese ründamist Majandus Mari portfell kukkus koroonakriisiga miinusesse (7) Koroonakriisi võimalik võitja Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Välismaa New Yorgis sunnitakse tööle ka koroonahaiged meedikud (1) Stoltenbergi sõnul jätkab NATO Baltimaade kaitsmist nagu alati (6) Raport soovitab harjutada vägede Baltimaadesse toomist (1) Lawrence: raudteel liigub sõjatehnika kiiremini (1) Hodges: Venemaa ei mõtle «sõjas» või «ei ole sõjas» (1) Arvamus Juhtkiri: kiire toiduabi väldib nakatumist Nädala nägu ⟩ Raskete kohtade hirm Piiride nihutajad Komandör kaotas närvi (6) Õige inimene õiges kohas (1) Sport Ville Arikese kolumn: koroonakriis näitab ära sportlaste sisu (1) POSTIMEHE EKSKLUSIIV ⟩ Läti mitmevõistleja rühib Kirdi imelise tööeetika ja eestlaste professionaalsuse abil tagasi tippu Merendus Ehitusloata kaldakindlustus annab Kloogaranna suvilale lisaaega (17) Tallinn Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) AK Kaido Kama: õppetunnid, millest ei õpita (32) Mikael Raihhelgauz: põimsus peab edasi kasvama (3) «Koroona» naabrid Kaupo Vipp: teame, aga ei usu (6) EÜS 150: inime on mõõt! (2) Õpetlik isolatsiiniajastu lauamängu Nupukoroona Kunst sinu ümber. Peidetud lugude jutustaja Jaanus Samma (1) Poola suurkuju ja eeskuju NÄDALA PLAAT: Reisialbumid Tallinnast Los Angelesse, Göteborgist Ühendkuningriiki Plaat, mis vaatab mööda (2) Juurikas. Minu eriolukorra päevik Arter Arter ⟩ Suur sõda meditsiini lipulaeva pardal: miks pidi kliinikumijuht ootamatult lahkuma? (22) Kõik lõpeb kord... aga millal? (2) Kohutav reis: avalik rööv ja kriminaalist prints (5) Hiina pikksilm. Huawei P40 Pro: kas saame hakkama Google‘ita? (1) Linn ja auto. Sõiduproov Volkswageni väikse elektrikaga (3) Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Liinibuss sõitis Harjumaal otsa tee ääres seisnud veoautole, 26 inimest sai vigastada

2 min lugemist

Harjumaal sõitis täna pärastlõunal rahvast täis liinibuss otsa tee ääres seisnud veoautole, õnnetuses sai vigastada 26 inimest, neist kaks raskelt.

Õnnetus juhtus kella 13.10 paiku, kui 128. liinil sõitnud Atko buss sõitis Tallinna-Rannamõisa maantee 27. kilomeetril otsa tee ääres seisvale Leedu numbrimärkidega veoautole. Õnnetuses sai vigastada 26 inimest, neist 19 kergelt, viis keskmiselt ja kaks raskelt.

Bussijuht sai õnnetuses kergelt vigastada, kuid kiirabi toimetas ka tema sündmuskohalt minema.

Operatiivjuht: tundub, et buss pole üldse pidurdanud

Sündmuskohal tegutseva politsei operatiivjuhi Valdo Põderi sõnul tundub, et buss pole üldse pidurdanud. «Tundub, et buss on tee ääres seisnud veoautole otse sisse sõitnud,» rääkis Põder. Postimehe ajakirjaniku sõnul ei ole sündmuskohal pidurdusjälgi näha.

Põder rääkis, et politsei kontrollis mõlema sõiduki juhi joovet ning nad osutusid kaineks.

«Esialgu on liiklusõnnetuse põhjust raske öelda, aga tundub, et õnnetus juhtus bussijuhi tähelepanematuse tõttu. On arvata, et sellise kiirusega, nagu bussijuht enne kokkupõrget sõitis, pidurdada ta ei jõudnud. Bussi sõidukiirus oli esialgsetel andmetel sellele teele kohane, aga ta ei ole enne kokkupõrget pidurdanud ja ta ei  pannud tee ääres seisvat veoautot tähele,» ütles Põder.

Kokkupõrge juhtus kohas, kus oli bussi jaoks just lõppenud 70 km/h kiirusepiirangu ala.

Bussis olnud reisija: peas oli ainult mõte, et nii lihtsalt see siis käibki

Õnnetuse hetkel bussis olnud Tõnu Tamburi sõnul toimus kokkupõrge täiesti ootamatult ning tema ei märganud, et buss enne õnnetust pidurdanud oleks.

«Buss oli rahvast puupüsti täis. Ma läksin Haabersti ringilt peale ja alguses pidin püsti seisma. Vahepeal läks osa reisijaid maha, üks koht vabanes ja mina kui vanem inimene sain sinna istuma,» rääkis Tambur.

«Mul on see pilt siiamaani silma ees. Käis üks võimas pauk ja mul oli peas mõte, et kas nii lihtsalt see käibki? Teeolud ja nähtavus olid ju ideaalsed. Siis lihtsalt käis üks pauk ja pärast seda oli vaikus, täielik vaikus. Seda peab kindlasti põhjalikult analüüsima ja välja selgitama, kuidas niisugune asi üldse võimalik oli,» lisas ta.

Tambur ise sai avariis veidi kriimustada. «Üks neiu oskas avariiväljapääsu lahti teha ja tulime sealtkaudu välja. Esialgu ei oianud seal bussis küll keegi, oli täielik vaikus. Siis üks mees bussi esiosas ütles, et kas keegi saab kiirabi kutsuda. Tänu jumalale, et see juhtus linnast nii kaugel, kui osa inimesi oli juba maha läinud,» lausus Tambur.

Piirkonnas oli liiklus õnnetuse järel tugevalt häiritud, õhtuks oli tavapärane liikluskorraldus taastunud.

Hea lugeja, kui nägid õnnetust pealt, siis kirjuta vihje@postimees.ee

Seotud lood
03.04.2020 05.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto