Sisukord
Eesti
Postimees
20.07.2019
Eesti Endine Kanepi poliitik töökiusus süüdistatud direktori ametisse valimisest: «Oleksin pidanud uurima, miks ta eelmises koolis direktori kohalt lahti sai» (14) Seadus jätab noore murega üksi (1) Välismaa Borõslav Bereza: keskmine ukrainlane ei mõista riigi toimimist (9) Arvamus Juhtkiri: kui kaugele hüppame nüüd? (4) Kadri Kuulpak: kui kõik «menetlevad» ja «tegelevad», kaob julgus (4) Keerulise manöövri tulemus (5) Haruldane eestlane (2) Metallica viib Tartu San Franciscosse (2) Facebook hävitab krüptoraha (4) Kultuur Folgil jutustatakse isiklikke lugusid Viimase sauruse kõbusad korinad (4) Sport Euroopa suurklubid tulevad koju kätte Sten Priinits ihkab suuremat tapjainstinkti Mart Soidro: ETV spordi veidrad valikud Tervis Sul on akne? Sa pole üksi! Ideaalne Instagram on surnud (4) Arter Diplomaat Margus Kolga: Kui inimesed hakkavad maailmas liikuma, on võimalik, et tekivad konfliktid (2) Okse, mürk ja maasikad – sissevaade eestlaste paanikahoogu (4) Justin Petrone: varem või hiljem lähevad kõik Mussolini mõõtu egod plaksuga lõhki (12) Viimne elulootus vanalinnas: rattabrigaad päästab surmasuust Sul on akne? Sa pole üksi! Ideaalne Instagram on surnud (4) Ekspeditsioon stardib Venemaalt: mida kinkida Kroonlinna muuseumile? (2) Türklanna tuli Eestisse reisiäri ajama Mulligalerist Kristel Voltenberg kogub mulle. Suvesoovitused kihisevaks joogiks (1) Sõiduproov: Hyundai i30 Fastback N. Ei ole kohta uimasele juhile Telefonidega võlurid tänavatel seiklevad Harry Potteri mängus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Okse, mürk ja maasikad – sissevaade eestlaste paanikahoogu

5 min lugemist
Allahinnatud Eesti maasikad Nõmme turul Tallinnas. FOTO: Tiina Oja

Kuidas läks nii, et Eestis levis maasikapaanika, ning mida sarnast on sellel taimetoitluse propageerimise ja lameda Maa teooria edendamisega? Lõppeks viib see kõik aga suure küsimuseni: kuidas klikitavas maailmas ellu jääda?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Inimesed, kelle maitsemeel suudab maasika puhul eristada parimal juhul magusat ja haput, kuid kes kindlasti ei suuda välja raalida, kas punane magus mari kuulub Polka, Rumba, Salsa või Lambada sorti – jah, maasikasortidele nimepanijatel tundub olema ladinalist tantsukirge –, suutsid ühtäkki maasikamaitsest ära tunda, et maasikaid on pritsitud.

Välja ilmusid inimesed, kes rääkisid, et suudavad oma keelenäsadega tuvastada mikrokoguseid taimekaitsemürke ja selle põhjal järeldada: «Ma juba ammu tundsin, et need Eesti maasikad maitsevad imelikult!»

Maasikasuvest sai maasikapaanika.

19.07.2019 22.07.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto