Sisukord
Arter
Tänane leht
25.11.2020
Vägivallatseja ei pea vägivallatsejaks jääma. Tugiliin aitab (2) Eesti Ratas tegi valitsuses kaksikkäigu (2) Kohtuprotsess Kuusiku üle sai avalöögi Eesti lühiuudised Prokuratuur ei näinud põhjust Õhtulehe ajakirjanike tegevust uurida (5) Arkadi Popov: võitleme edasi! Me pole veel koroonaviirust võitnud (1) Arstid jäid hätta ninna murdunud koroonatesti pulga seitsmesentimeetrise tüki leidmisega Kummituslill püstitas võimsa maailmarekordi Majandus Majanduse lühiuudised Janet Yellenist saab taas USA rahamaailma tippotsustaja (2) Reisiraha läheb kriisiajal hoiustesse, veebi ja kärakasse Eestlastel on Balti riikide kõige suurem elektriautoskepsis Tehnika lühiuudised USA tellib uue kaliibriga relvi (8) Välismaa Välismaa lühiuudised Kosovo sünnivalud kummitavad jätkuvalt noort riiki (1) Leedus võttis ohjad üle uus paremtsentristlik valitsus Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: täna 25 aastat tagasi Juhtkiri ⟩ Et vägivalda ei oleks Mari Klein: loome leidla Ahti Asmann: kiirustatud rohepööre on ohtlik (5) Erkki Bahovski: transatlantilise ühtsuse naasmine? Kristina Kallas: haridusministri portfelli raskus (4) Fookus TERVISHOID ⟩ Helen Hääl: miks perelepitus ei sobi pikaajalise vägivalla ohvrile? (1) TERVISHOID ⟩ Kadri Tammepuu: lepitus, mis ei lepita TERVISHOID ⟩ Jako Salla: vägivallaterroriga leppimist olla ei saa TERVISHOID ⟩ Margo Orupõld: ebavõrdses seisus endise paari kokkuviimine traumeerib nõrgemat osapoolt Kultuur Kultuuri lühiuudised Särava Kaljo Põllu tumedad vaimud seintel (1) Kontseptuaalseks metal-albumiks vormitud inimliku ohverduse müüt PÖFF. «Tsoi» solvab mälestust Tsoist PÖFF. Eestlane päästab indiaanlaste keelt PÖFF. See vägistamine ei jäänud vaid magamistuppa Sport Jalgpallifännid said rõõmusõnumi, mis mõjub klubiomanike rahakotile halvasti Karjääri lõpetanud Leok jääb ootama lahkumisetendust Jalgpalli murelaps, millega võib kaasneda surmav haigus SUUR ÜLEVAADE ⟩ Kriisa, Tass ja teised annavad põhjust USA ülikoolikorvpalli teraseks jälgimiseks Tartu Urmas Klaas: Tartu areneb ka kriisi ajal Eili Arula: musta reede hullutav mull Paraad ja presidendi vastuvõtt tulevad taas ülikoolilinnas (2) Jõulupuu jõudis eile Raekoja platsile Tartu lühiuudised Tolstoi tänava jalgtee kattus ehitusjääkidega Lilleärid sulgevad viiruse tõttu poode Tantsijad harjutavad hajutatult ja koorid maskis Mitme linnaosa laternad saavad peagi uue ilme Hiidlanna tõi tartlastele näha sügisvärvides kodusaart Kuri jääb karistamata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ulmekas tehisemast, mis hoiab psühholoogilist pinget

2 min lugemist
Inimene ei usalda masinat end ravima.  FOTO: IMDB

Kui maailma on jäänud vaid üks inimene, siis peab ta kasvama võimalikult harituks ja eetiliseks. Miks inimsugu muidu välja suri? Ikka pahede, sõdimise ja metsiku impulsiivsuse pärast. See üks elav inimhing peab tõestama, et tema ei ole selline, tema suudab eristuda ja inimeste soo ning maine päästa.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aga kuidas saab olla kindel, et üksik elav hing on kadunud maailmas ikkagi ainuke, ja kuhu teised haihtusid? Ühele neist küsimusest saab filmist vastuse, teine jääb müsteeriumiks.

Robot võtab sahtlist pakendatud inimloote ja asetab selle masinasse. Möödub 24 tundi ja lootest saab imik. Vastsündinust kasvab tüdruk, kes elab postapokalüptilises maailmas tehislikus punkris. Teda kasvatab, kontrollib, söödab ja harib robot nimega Ema. Kuigi Ema tegevust juhivad algoritmid, on temas iroonilisel kombel palju inimlikke jooni: empaatia, kaastunne, hoolivus ning isegi omamoodi huumorisoon. Vaatamata sellele tahab tüdruk elult midagi enamat kui veeta päevi steriilses punkris, kus likvideeritakse iga välismaailmast sisse sattunud võõrkeha. Ta lähebki, ja näeb, milline on elu väljaspool turvalisust.

24.11.2020 25.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto