Sisukord
Arvamus
Postimees
20.07.2019
Eesti Endine Kanepi poliitik töökiusus süüdistatud direktori ametisse valimisest: «Oleksin pidanud uurima, miks ta eelmises koolis direktori kohalt lahti sai» (14) Seadus jätab noore murega üksi (1) Välismaa Borõslav Bereza: keskmine ukrainlane ei mõista riigi toimimist (9) Arvamus Juhtkiri: kui kaugele hüppame nüüd? (4) Kadri Kuulpak: kui kõik «menetlevad» ja «tegelevad», kaob julgus (4) Keerulise manöövri tulemus (5) Haruldane eestlane (2) Metallica viib Tartu San Franciscosse (2) Facebook hävitab krüptoraha (4) Kultuur Folgil jutustatakse isiklikke lugusid Viimase sauruse kõbusad korinad (4) Sport Euroopa suurklubid tulevad koju kätte Sten Priinits ihkab suuremat tapjainstinkti Mart Soidro: ETV spordi veidrad valikud Tervis Sul on akne? Sa pole üksi! Ideaalne Instagram on surnud (4) Arter Diplomaat Margus Kolga: Kui inimesed hakkavad maailmas liikuma, on võimalik, et tekivad konfliktid (2) Okse, mürk ja maasikad – sissevaade eestlaste paanikahoogu (4) Justin Petrone: varem või hiljem lähevad kõik Mussolini mõõtu egod plaksuga lõhki (12) Viimne elulootus vanalinnas: rattabrigaad päästab surmasuust Sul on akne? Sa pole üksi! Ideaalne Instagram on surnud (4) Ekspeditsioon stardib Venemaalt: mida kinkida Kroonlinna muuseumile? (2) Türklanna tuli Eestisse reisiäri ajama Mulligalerist Kristel Voltenberg kogub mulle. Suvesoovitused kihisevaks joogiks (1) Sõiduproov: Hyundai i30 Fastback N. Ei ole kohta uimasele juhile Telefonidega võlurid tänavatel seiklevad Harry Potteri mängus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Justin Petrone: varem või hiljem lähevad kõik Mussolini mõõtu egod plaksuga lõhki

3 min lugemist
Justin Petrone. FOTO: Margus Ansu

Ühel vihmasel suvepäeval võisin New Yorgis laua taga istudes kuulda ülimalt intrigeerivat teooriat. «Kõik arvavad, et need olid venelased,» kergitas nõbu kulmud kõrgele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

««Venelased, venelased! Need olid venelased,» ütlevad nad. Aga mul on üks sõber, kes töötab lennunduses. Ta ütleb, et ta viidi sügaval kõrbe all asuvasse punkrisse. See oli Donald Trumpi trollivabrik, ridade kaupa arvuteid, kuni silm seletas nägema. Nemad olid need, kes valimisi häkkisid,» seadis ta käed rinnal risti. «Need ei olnud venelased. Need olime meie ise!»

Keegi ei tea täpselt, mida mu sugulase jutust arvata, aga otsekohe seda kõrvale ka ei heideta. Praegusel vandenõuteooriate ajastul võib kõike usutavaks pidada. Suurbritannias ehitab keegi Rees-Mogg ajamasinat, mis viiks inimesed tagasi Victoria aega. Itaaliat ei valitse mitte peaminister, vaid tema asetäitja, Kremli andunud austaja Salvini. Eestlasi hämmeldab oma poliitikute käitumine. Nood kannavad laia äärega kaabusid ja käivad ringi nagu tsaariaja jutlustajad.

19.07.2019 22.07.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto