Sisukord
Eesti
Postimees
20.07.2019
Eesti Endine Kanepi poliitik töökiusus süüdistatud direktori ametisse valimisest: «Oleksin pidanud uurima, miks ta eelmises koolis direktori kohalt lahti sai» (14) Seadus jätab noore murega üksi (1) Välismaa Borõslav Bereza: keskmine ukrainlane ei mõista riigi toimimist (9) Arvamus Juhtkiri: kui kaugele hüppame nüüd? (4) Kadri Kuulpak: kui kõik «menetlevad» ja «tegelevad», kaob julgus (4) Keerulise manöövri tulemus (5) Haruldane eestlane (2) Metallica viib Tartu San Franciscosse (2) Facebook hävitab krüptoraha (4) Kultuur Folgil jutustatakse isiklikke lugusid Viimase sauruse kõbusad korinad (4) Sport Euroopa suurklubid tulevad koju kätte Sten Priinits ihkab suuremat tapjainstinkti Mart Soidro: ETV spordi veidrad valikud Tervis Sul on akne? Sa pole üksi! Ideaalne Instagram on surnud (4) Arter Diplomaat Margus Kolga: Kui inimesed hakkavad maailmas liikuma, on võimalik, et tekivad konfliktid (2) Okse, mürk ja maasikad – sissevaade eestlaste paanikahoogu (4) Justin Petrone: varem või hiljem lähevad kõik Mussolini mõõtu egod plaksuga lõhki (12) Viimne elulootus vanalinnas: rattabrigaad päästab surmasuust Sul on akne? Sa pole üksi! Ideaalne Instagram on surnud (4) Ekspeditsioon stardib Venemaalt: mida kinkida Kroonlinna muuseumile? (2) Türklanna tuli Eestisse reisiäri ajama Mulligalerist Kristel Voltenberg kogub mulle. Suvesoovitused kihisevaks joogiks (1) Sõiduproov: Hyundai i30 Fastback N. Ei ole kohta uimasele juhile Telefonidega võlurid tänavatel seiklevad Harry Potteri mängus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Seadus jätab noore murega üksi

3 min lugemist
Vaimse tervise probleemid FOTO: Pm

Psühhiaatrilise abi seadus on iganenud ja võib juhtuda, et keeruliste peresuhetega alaealine ei saagi abi, kuigi soovib seda ise ja spetsialist on kinnitanud, et ka vajab, osutas õiguskantsler Ülle Madise.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nimelt ei ole seaduse järgi alla 18-aastasel võimalik saada psühhiaatrilist abi enne, kui tema vanem või seaduslik esindaja nõusoleku annab. Äärmisel juhul saab selle asemel paluda kohtu luba, kuid see võtab aega.

«Seadus ei võimalda praegu ühelgi juhul anda alaealisele vanema nõusolekuta psühhiaatrilist abi,» kirjutas õiguskantsler seaduse muutmise palves sotsiaalministrile. Madise hinnangul tuleb üldjuhul mõistagi vanemad kaasata, kuid on erandeid, mil see ei ole alaealise huvides (laps on näiteks perevägivalla ohver) või on sootuks võimatu (vanem elab välismaal).

Sellistel juhtudel ei saa tema sõnul õigel ajal aidata näiteks depressiooni, söömishäire või sõltuvuse käes kannatavat 17-aastast, kes on abi saamiseks ise psühhiaatri poole pöördunud, kelle abivajadus on meditsiiniliselt põhjendatud ja kes on psühhiaatri hinnangul nõusoleku andmiseks piisavalt küps, kuid kelle vanemad probleemi ei tunnista.

19.07.2019 22.07.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto