Sisukord
Kultuur
Tänane leht
20.07.2019
Eesti Endine Kanepi poliitik töökiusus süüdistatud direktori ametisse valimisest: «Oleksin pidanud uurima, miks ta eelmises koolis direktori kohalt lahti sai» (14) Seadus jätab noore murega üksi (1) Välismaa Borõslav Bereza: keskmine ukrainlane ei mõista riigi toimimist (9) Arvamus Juhtkiri: kui kaugele hüppame nüüd? (4) Kadri Kuulpak: kui kõik «menetlevad» ja «tegelevad», kaob julgus (4) Keerulise manöövri tulemus (5) Haruldane eestlane (2) Metallica viib Tartu San Franciscosse (2) Facebook hävitab krüptoraha (4) Kultuur Folgil jutustatakse isiklikke lugusid Viimase sauruse kõbusad korinad (4) Sport Euroopa suurklubid tulevad koju kätte Sten Priinits ihkab suuremat tapjainstinkti Mart Soidro: ETV spordi veidrad valikud Tervis Sul on akne? Sa pole üksi! Ideaalne Instagram on surnud (4) Arter Diplomaat Margus Kolga: Kui inimesed hakkavad maailmas liikuma, on võimalik, et tekivad konfliktid (2) Okse, mürk ja maasikad – sissevaade eestlaste paanikahoogu (4) Justin Petrone: varem või hiljem lähevad kõik Mussolini mõõtu egod plaksuga lõhki (10) Viimne elulootus vanalinnas: rattabrigaad päästab surmasuust Sul on akne? Sa pole üksi! Ideaalne Instagram on surnud (4) Ekspeditsioon stardib Venemaalt: mida kinkida Kroonlinna muuseumile? (2) Türklanna tuli Eestisse reisiäri ajama Mulligalerist Kristel Voltenberg kogub mulle. Suvesoovitused kihisevaks joogiks (1) Sõiduproov: Hyundai i30 Fastback N. Ei ole kohta uimasele juhile Telefonidega võlurid tänavatel seiklevad Harry Potteri mängus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Folgil jutustatakse isiklikke lugusid

2 min lugemist
Jalmar Vabarna ja Zetod XXVI Viljandi Pärimusmuusika Festivalil.  FOTO: MARTIN KOSSESON

Sel aastal 27. korda toimuv Viljandi pärimusmuusika festival saab alguse juba tuleval neljapäeval, 25. juulil Viljandis. Pidu, mis seekord kannab pealkirja «Hea lugu» ehk «Lugu loo taga», seab ürituse fookusesse muusika tähendusrikkuse ja isiklikud lood, mis ühendavad inimesi lugudega, mida jutustatakse muusika kaudu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärimusmuusika on igamehe asi. Kõik saavad osa ja kõik on olulised: muusik, tantsija, kuulaja, pillimees. Muusikaline lugu hakkab kõnelema siis, kui esitaja talle hinge sisse puhub, seab nakatava eeskuju, mis aitab traditsioonil sündida ja püsima jääda. Seetõttu on selle aastasel festivalil eriline rõhk iidsete, intiimsete ja südamelähedaste lugude taaselustamisel ja jutustamisel, millesse annavad oma panuse parimad pajatajad, erakordsed jutuvestjad ja sillaehitajad.

19.07.2019 22.07.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto