Tõukerattale hoogu lükates kulged kiirelt ning treenid tervet keha

Tõukeratta kiirus laugel maal võib olla kuni 30 kilomeetrit tunnis. Samas on Nuuma laskudes rattast välja pigistanud ka 72 kilomeetrit tunnis. FOTO: Sander Ilvest FOTO: Sander Ilvest

Tallinnas saab laenutada elektrilisi tõukerattaid, mille liikuma panemiseks erilist jõudu rakendama ei pea. Tõukerattasportlane ja Eesti Tõukerattaliidu juht Aigar Nuuma sõidab aga puhtalt kondimootoril töötavate suurte õhkkummidega ratastega, mis on tema sõnul ideaalsed treeningvahendid kogu kehale ning samas ka mugavad liikumisvahendid nii linnatänaval kui ka metsarajal.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tõukerattasport ongi Nuuma sõnul Eestisse jõudnud läbi matkamise, sest tõukerattaga saab looduses palju kiiremini liikuda kui jalgsi.Ta jutustab, et üldiselt on sellise rattaga mugav sõita pikki vahemaid ning see võib edukalt nii vaba aja veetmisel kui linnas kulgemisel asendada jalgratast. «Täna näeme linnapildis aina rohkem tõukajaid,» tõdes Nuuma. «Kui ma üheksa aastat tagasi tõukerattaga treenima hakkasin, oli see veel üpris haruldane nähtus ning ikka ja jälle tunti huvi, miks mees sellise imeliku sõiduvahendi on valinud.»

22.07.2019 24.07.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto