Kennelliidu juhatuse liikme Alvar Ristikivi sõnul ei pea ta eetiliseks, et koera kasutatakse raha saamiseks suguloomana ja antakse siis vanaduspõlves ära.
Uus pere käib Setiga ka koertekoolitaja Siim Oja juures. Oja sõnul ei sünni ükski koer agressiivsena. «Agressiooni põhjustab ressursside valitsemine ja ning selleks võib olla nii söök, perenaine kui aed. Esialgu nägin Seti puhul toiduagressiooni, aga enam mitte,» rääkis ta. Veel oli tema arvates Seti puhul märgata, et koera kehakeel muutus, kui Seti pead katsuda. «Kahtlustan, et sel puhul võib olla tegemist hoopis hambaprobleemiga, ta kaitseb valulikku piirkonda,» lisas ta.
Koolitaja sõnul on oluline, et koer teaks oma positsiooni karjas, aga kui kennelis elab palju koeri koos, siis kipub hierarhia sassi minema ja loomad hakkavad inimese tähelepanu pärast võitlema.
Kennelliidu juhatuse liikme Alvar Ristikivi sõnul on agressiivsus väga subjektiivne mõiste. Seega selle üle, kas koera paaritada, otsustab koera omanik. Ristikivi ei pea eetiliseks, et koera kasutatakse raha saamiseks suguloomana ja antakse siis vanaduspõlves ära.
Seti pole uues peres esimene varjupaigast saadud koer ega ka mitte esimene hagijas. Kodus on veel Võru varjupaigast võetud Hanna, veelgi haruldasemast vene laigulise hagija tõust.
Tema uus perenaine Kristiina Rebane leiab, et seaduses puudub regulatsioon, mis puudutab tõukoerte müüki ja elutingimusi kasvandustes. «Mind advokaadina hämmastab kõige rohkem, kui palju on loomaseadustes halli ala, et võibki lihtsalt koerast loobuda, kui ta on liiga vana. Või ebanormaalsetes tingimustes koeri raha nimel paljundada,» rääkis ta. Samuti ei jälgi tema arvates kasvatajad piisavalt hoolega, kellele nad koera müüvad.