Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Muuseumirahvas lõikas ajaloolisse riiulisse augu

2 min lugemist
Niipea kui vanasse raamaturiiulisse auk valmis sai, puges Tartu ülikooli muuseumi direktor Mariann Raisma riiuli taha. «Siin on ruumi rohkem, kui arvasin,» kiitis ta. FOTO: Seleri Tidor

Saega polegi ma nii vana riiuli kallale varem läinud, tunnistas tisler Martin Tamm, kui käivitas kolmapäeval Tartu ülikooli muuseumis tikksae, et lõigata ava 1853. aastast pärit raamaturiiulisse. Tisleri tegevus ei liigitunud siiski kultuuriväärtuste hävitamise alla, kuna suurejoonelist raamaturiiulit oli ka varasematel aegadel lahti võetud ja taas kokku pandud ning selle vineerist tagasein pole algupärane.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Riiulisse avause tegemine võeti käsile ülikooli muuseumi püsiekspositsiooni uuendamise käigus. Nimelt avab muuseum 29. novembril toomkirikus Morgensterni saalis rahvusülikooli sajanda aastapäeva puhul suure näituse ning parajasti käibki kibe töö nii saalis kui näituse sisulise poole ettevalmistamisel.

Raamatukogu hõng

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto