Sisukord
Arter
Postimees
06.08.2020
Sten Tamkivi: Eesti idufirmad on ebaratsionaalselt patriootlikud (27) Eesti Eesti lühiuudised Lutsar soovitab asendada välismaalaste karantiininõude piiril testimisega (11) Koroonaga on kokku puutunud arvatust kümme korda rohkem inimesi (1) Narva kommunistide nimed peaaegu alistatud Kartulisaak tuleb sama heitlik nagu ilm Metsa vaarikale! Välismaa Beiruti õudust saanuks vältida (4) Välismaa lühiuudised Prantsuse eliitüksuslasi kahtlustatakse mõrvaplaanis (1) Arvamus Juhtkiri: valmistume viiruse levikuks (4) Mihkel Kunnus: Kivisaare-jahi saak (23) Kalev Kallemets: rohepöörde hind (9) Maria Rahamägi: värsket verd koolidesse (9) Andres Herkel: inimene ja meediahiiud (2) 6. august 1940: eesriie langeb (4) Omanike Keskliit: riik näitab eraomanikele mälestiste kaitsel halba eeskuju Kultuur Kataloonia kuraator: Olev Subbi on minu jaoks isiklik (1) Vastukarvapai Subbi loomingule Väga-väga halb päev ühe mehe elus Suve auk. Koroonaviirus tappis ajakirja ehk jäägem nostalgiliseks! Sport Spordi lühiuudised Arsenaliga karikavõitu tähistanud Hein: võtsin emotsionaalselt kaasa kõik, mis sealt võtta oli Kergejõustikukohtunike raske elu: tee, mis sa teed, keegi ikka kobiseb* Maa Elu Piimatootmine käib juba kolmandat kuud alla omahinna (2) Lambakasvatuses on ärevad ajad, loomade arv aina kahaneb (1) Puidu parem kasutamine on tuleviku võti Romantiline Rannatee viib hubasesse suvekohvikusse ja liblikamajja Jüri Raidla: Üha enam inimesi on leidmas teed tagasi juurte juurde Kõrgrõhk­konnad ja äike Naistemantel passib ka salatisse Haisev lutiklill aitab pärssida allergiat ja kasvajaid Rebastel kasvavad vutid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hobusega galopitamine – tõeline adrenaliinilaks

5 min lugemist
Peagi pensionile minev Kegu on kogenud ratsu. FOTO: Joosep Pank

Kõrvaltvaatajaile võib tunduda, et hobusega sõitmine on täielik nauding – hobune traavib ringi ja ratsanik istub ilma ühegi muremõtteta uhkelt sadulas. Sellise vaatepildi taga on aga higi, pisarad ja kõva treenimine.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Minu suur kirg ratsutamise vastu sai alguse, kui olin pisike hobusefännist plikatirts. Ühes trennis juhtus nii, et kukkusin ratsu seljast ninali liiva sisse umbes neli korda järjest. Maneežis oli üks õudselt hämar nurk, mida hobune kogu hingest kartis, ja iga kord, kui sealt mööda sõitsin, kihutas ta galopis alt ära, nii et lendasin kaarega vastu maad. Aga pärast kukkumist ruttasin kohe sama kiirelt sadulasse tagasi.

Ratsaniku kõige tähtsamad omadused ongi julgus ja tahe. On küll tore vaadata kõrvalt hobuseid galopipiruette tegemas või üle tõkete hüppamas, kuid ettearvamatule loomale selga hüppamiseks on vaja palju vaprust.

Suksu läikima!

Lähen trenni Veskimetsa ratsakeskusesse. Minu neljajalgse trennikaaslase nimi on Kegu. Et temaga tuhatnelja kihutada, tuleb Kegu eest enne hoolitseda – hobune tuleb lüüa läikima ja panna sadulasse. Ratsu puhastamiseks kasutan nelja harja: ühte laka, teist kapjade ja veel kahte kere jaoks. Harjaga tuleb üle käia kõik kehaosad: jalad, selg, turi, kõhualune, saba ja lakk.

Seejärel panen suksu sadulasse. Esimese asjana tõmban pähe valjad. Nahksete rihmade küljes on metalsed suulised, mis lähevad hobuse hammaste vahele. Mul vedas: Kegu ei surunud hambaid risti ega jonninud, vaid lasi endale suulised ilusasti suhu panna.

05.08.2020 06.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto