Sisukord
Poliitika
Tänane leht

Eksperdid: Venemaa alahindas meeleavaldusi

4 min lugemist
  • Politoloogide sõnul protestid Venemaal jätkuvad.
  • Makaritšev: meeleavalduste taga pole ideoloogia, vaid praktilised kaalutlused.
  • Morozovi sõnul ei saanud võimud Moskvas toimuvast kriisist õigel ajal aru.
Opositsioonikandidaatide registreerimist Moskva linnaduuma valimistele nõudnud meeleavaldaja. FOTO: MAKSIM ŠEMETOV/REUTERS/Scanpix

Kahel järjestikusel nädalavahetusel on moskvalased nõudnud, et võimud lubaksid opositsiooni kandidaatidel võtta osa 8. septembri Moskva linnaduuma valimistest. Esimesel protestiaktsioonil, mille korraldamist linn ei takistanud, osales ligikaudu 20 000 inimest. Meeleavaldusel sõna võtnud opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi pakkus välja mõtte, et kui kandidaate valimistele ei registreerita, siis korraldatakse järgmine meeleavaldus juba linnavalitsuse hoone ees.

Tellijale Tellijale

Võimude jõuline sekkumine läinud nädalavahetusel, kui OVD-Info andmetel vahistati ligi 8000 meeleavaldustel osalenust 1373 ja Navalnõi 30-päevane kinnipidamine olid võimude jaoks ainus alternatiiv valusate järeleandmiste tegemisele, usuvad Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi professorid Andrei Makaritšev ja Vjatšeslav Morozov.Sel aastal on Venemaal toimunud mitu kohalikest küsimustest ajendatud protesti. Kas Moskvas toimuv on osa sellest mustrist või on ka midagi erinevat?

31.07.2019 02.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto