Sisukord
Arter
Postimees
28.03.2020
Eesti Karm rikkumine: koroonahaige šoppas suures toidupoes (3) Kuidas koroonaviirust ära tunda? Ja teised korduma kippuvad küsimused Korraldused eriolukorra juhilt Majandus Baltika haaras viimase päästerõnga järele (2) Sutter: uus õlitehas pakub kriisis õnge (9) Merendusvõimekus on kriisiajal strateegiliselt tähtis Välismaa Ühiskondlik usaldus aitab Rootsil hoiduda käskudest Taani ja Norra vaatavad rootslaste leebust hämminguga (6) Aimar Ventsel: Venemaa vastukäivast koroonainfost on raske aru saada (3) KOHALIK VAADE. Ekskuninga uus skandaal võib anda surmahoobi Hispaania monarhiale Arvamus Suur nägu ⟩ Koroona sai sitke vastuvõitleja (2) Ameerika hääl Spordikröösuse prohmakas Terve mõistuse kehastaja Aarne Seppel: mis on inimese hind? (3) Sport Itaalia liiga mõtleb 16 meeskonnaga play-off’ile. Vene: vahepeal unistati trennide jätkamisest VTB Ühisliigas ei määrata paremusjärjestust Suur lugu ⟩ Thierry Neuville: kahel korral olen tõesti mõelnud, et kas karjääriga ongi kõik Merendus Merendusvõimekus on kriisiajal strateegiliselt tähtis AK Mihhail Lotman: koroonaviirus kui meie ajastu katk (1) Reet Hiiemäe: läbi epideemiate kanduv rahvapärimus EKI keelekool: silma nähes, kõrva kuuldes, käe katsudes Maris Kuperjanov: pandeemia elukaar internetimeemides (1) Jüri Adams: altkäemaks ja pistis. Korruptsiooni lähiajalugu ja olevik Digikultuur. Sotsiaalmeedia – täiuslik või täiesti rikkis? Spioon, kes tsiteeris Hamletit Nädala plaat: Erakliku superstaari mitu mina ja permanentselt verine nina Aja auk. Tabudeta Juurikas. Valitsus ja tualettpaberi­kriis Arter Marju Lauristin: see kriis teeb meist paremad inimesed! (33) Inimesed kriisi eesliinil VIDEO. Treeni, muidu lähed hulluks! Ilus väike eesti tüdruk andis Tokyos lahingu (6) Kriisiköök: riis ja tatar praepannile (1) See on ainult su peas. Oculus Quest toob virtuaalreaalsuse lähemale kui kunagi varem Ford Puma: uus kass linnas! Kas oled tolmulapp või diiva? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Käes on nädalalõpp muusikagurmaanidele - vaata kõige põnevamaid sündmusi!

1 min lugemist
Intsikurmu festival toimub tänavu 7. korda. FOTO: Eero Vabamägi

Sel nädalavahetusel on ootamas muusikasündmusi igale maitsele eri Eestimaa paikades. Igaüks leiab oma. 

Haapsalust saab sel nädalavahetusel hea muusika nautlejate paradiis – täna ja homme jätkub juba 26. korda toimuv Augustibluus. Bluusirütmid kõlavad üle kogu linna, nii piiskopilinnuses, raudteejaamas, kohvikutes kui ka hoovides.Tänu aasta-aastalt kaalukamaks muutuvale programmile, publiku huvile ja heale tagasisidele muusikaväljaannetes on festival saavutanud kindla koha Euroopa tunnustatud bluusifestivalide nimistus. Festivali visiitkaardiks on eriliselt positiivne õhkkond.

Veel täna on võimalik sõita Valgamaale Leigo talusse, et saada osa Leigo järvemuusika festivalist. Klassikalist muusikat ei pea kuulama ainult sirge seljaga saalis istudes, seda võib nautida ka vabas õhus tekil pikutades. Klassika köidab Leigol ka neid, kes seda tavapäraselt ei kuula. See on eriline muusikasündmus terves Euroopas, kus esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega loovad erilise atmosfääri ja sisukas muusika pakub kestvaid elamusi.

Hiidlaste suve üks oodatumaid sündmusi on kohvikutepäevad, mil üle Hiiumaa leviv kohvilõhn meelitab kokku nii kohalikke kui ka ülemererahvast. Täna ja homme on avatud mitmed meeliülendavad kohvikud rohelistes koduaedades ja mere ääres. Paljud neist sellistes kohtades, kus kohviku avastamine on ootamatu, kuid meeldiv üllatus. Nüüdseks üle Eesti levinud kohvikutepäevad saidki alguse Kärdlast, mille elanikke tuntakse kohvilähkrite nime all 19. sajandist.Tule joo kohvi ja naudi suve kohvilähkrite peol Hiiumaal.

Intsikurmu muusikafestival kutsub täna metsapõue, et leida muusika kaudu ennast ja meie esivanemad. Taevasse kõrguvad puud loovad Põlva linna äärsest metsatukast ürgse ja tugeva energiaga peokoha. Laiahaardelisest muusikaprogrammist õhkub värskust, mis viib eemale igapäevasest mürast. Festivali iseloomustavad video- ja valgusinstallatsioonid, rahvusvahelised esinejad ning mõttega muusika.

Seotud lood
27.03.2020 29.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto