Sisukord
Eesti
Postimees

Paavo Kangur: kinnisvaralaen ei luba perel laiali minna

2 min lugemist
Paavo Kangur. FOTO: Paavo Kanguri erakogu

Kas te teate, et 30-aastane kinnisvaralaen on tänapäeva ühiskonna kooshoidmise mehhanism. Kui naine tahab mehe maha jätta või mees naise juurest ära joosta, siis eks püüdku nad seda teha, kui pank neid jõuga teineteise kõrval hoiab.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eestis sõlmiti eelmisel aastal 6573 abielu ja lahutati 3199. Need on tavapärased arvud, mis lubavad väita, et pooled abielud jooksevad karile. Faktide taga olevad lood ja käitumismustrid on erinevad. Noist jutustavad nii ilukirjandus kui ka filmid.

Mängufilmid jagunevad kaheks: esimesest siirast armastusest räägivad romantilised komöödiad ja lahutustest sünged thriller’id. Mu juuksur rääkis loo, kuidas tema sõbranna Niina lahutas oma abielu sõbranna Monika õhutusel. Nüüd kütivad kaks sõbrannat koos Tinderis «edukaid» mehi. Küll aga elab Niina endiselt oma eksmehega samas eramus, sest kinnisvaralaenu ei õnnestunud lahutada.

Teine tuttav, Lõuna-Eesti maamees Alfred rääkis loo, et käib rikast ärimeest mängimas Tallinna ja Pärnu koduperenaistele, kes tahavad liblikaid kõhtu hõljuma. Alfred sõidab reede õhtul Pärnusse, silitab kätt ja räägib ilusaid sõnu, ning laupäeval kordub see juba Tallinnas. «Tead, mõned neist on tõesti väga ilusad naised,» ütleb ta, «aga pühapäeval tagasi koju jõudes olen vaimselt täiesti tühi ja väsinud nagu laip.»

«Kas asi jõuab ka romantiliste restoraniõhtute ja kaunite reiside manu?» küsisin talt.

«Mis sa nüüd, kiire aeg, valdavalt autos,» vastas Alfred.

02.08.2019 05.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto