Sisukord
Kultuur
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Emajõe-raamat kujunes Vahemere-üksinduses

3 min lugemist
Indrek Hirv lehitses intervjuu juurde pildi tegemiseks oma «Emajõge» Emajõe ääres. FOTO: Kristjan Teedema

Kui Indrek Hirv tuli toimetusse tooma oma uut raamatut «Emajõgi», tahtis ta mulle kui klassivennale pühendust kirjutada ja avastas siis, et prillid olid koju jäänud. Ta kirjutas siiski, aga kontrollis pärast minu käest üle, kas kõik tähed olid ikka õige koha peale saanud. Ja ütles, et kui kohe hooga ära ei kirjuta, võib valesti minna. See tema lause jäi mulle kõrvu kõlama ja tekitas hiljem intervjuu alustuseks sobiva küsimuse.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kas sa kirjutad oma luuletused ikka veel esimese hooga valmis?

Pikka aega kirjutasin nii, vabalt ja rõõmsalt, oma viis või kuus aastat, aga siis tuli sellel talvel äkki pidur peale. Veebruaris. Võibolla oli elu liiga ilus, käisin sõbraga tihti purjetamas, tead, Andaluusia mäed ühel ja Aafrika mäed teisel pool. Korraga oli nii, et varahommikuti, kui olin harjunud kirjutama, ei tulnud enam midagi pähe, pea oli tühi ja hing ka. Lage nagu meri tuulevaiksel hommikul.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto