Helir-Valdor Seeder: võime senise tööga rahul olla

 Helir-Valdor Seeder.  FOTO: Tairo Lutter

Arvamustoimetus küsis igalt riigikogus esindatud erakonnalt arvamust valitsuse saja päeva kohta. Isamaa erakonna nimel vastas riigikogu liige ja Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. 

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

See valitsus on liikuma saanud mitmed erinevad teemad, mis on juba aastaid lahendusi oodanud, mistõttu võime senise tööga rahul olla. Siinkohal võib esile tõsta poliitilise välireklaami keelu tühistamise algatamise ning alkoholiaktsiisi langetamise. Lisaks on alustatud mitme suure reformiga nagu pensionireform ja riigireform. Nende asjade elluviimine võtab aega, kuid esimesed õiged sammud on tehtud ning kurss on paigas.

Oluline on ka, et valitsus on selgelt võtnud teemaks rahvastikupoliitika, eestluse ja Eesti perede turvatunde. Tegevust on alustanud rahvastikuministri rahvastiku- ja perepoliitika osakond. Lisaks on algatatud Globaalse Eesti programm ning moodustatud ülemaailmse eestluse koostöökomisjon. Valmimas on analüüsid, kuidas soodustada inimeste tagasirännet ja kaasata senisest rohkem meie välismaal elavaid rahvuskaaslasi.

07.08.2019 09.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto