L, 1.04.2023

Uus biokütuse nõue tõmbab suurel tanklaketil vaiba alt

Lennart Ruuda
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 20
Alexela juhatuse liige Alan Vaht leiab, et konkurendid sokutasid seadusesse punkti, mis Alexela investeeringutele biogaasi tanklatesse vett peale tõmbab.
Alexela juhatuse liige Alan Vaht leiab, et konkurendid sokutasid seadusesse punkti, mis Alexela investeeringutele biogaasi tanklatesse vett peale tõmbab. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Eestis leidub praegu üks tanklakett, kes ainsana kasutab võimalust täita biokütuse lisamise kohustus biometaaniga. Uuest aastast aga eelis kaob. «See on täielik jama, isegi kuritegelik!» pahandas kütusefirma Alexela juhatuse liige Alan Vaht.

Bensiinile ja diislikütusele peale pandud karmid keskkonnanõuded on viimasel ajal kuum teema. Kütusevaldkonnas töötavatel inimestel on pilt silme ees kirju ja närv must – nõudeid ja reegleid on lihtsalt niivõrd palju ning tihti lähevad need omavahel vastuollu.

Mäletatavasti jõudis kohustus etanooli biodiislikütusega segada Euroopa Liidust meieni eelmise aasta mais ja suureneb astmeliselt: mullu pidi biokomponenti olema kütuseliitris 3,2 protsenti, tänavu 6,4 protsenti ja järgmise aasta jaanuarist juba 10 protsenti.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 20
Märksõnad
Tagasi üles