K, 25.05.2022

Pärnu noore tapja lubas koju süsteemi viga

Georgi Beltadze
, reporter
Pärnu noore tapja lubas koju süsteemi viga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste juht Jako Salla tõdes, et kinnisest asutusest koju naasvale noorele pole tagatud piisavat tuge.
Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste juht Jako Salla tõdes, et kinnisest asutusest koju naasvale noorele pole tagatud piisavat tuge. Foto: Joosep Pank

Pärnus 13-aastase poisi elu nõudnud juhtum võinuks jääda olemata, kui info teda peksnud noore probleemsest käitumisest oleks jõudnud õigel ajal õigete inimesteni, ütles sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste juht Jako Salla.

Varem õigusrikkumistega silma paistnud 15-aastane nooruk, kes peksis 30. juulil endast kaks aastat nooremat poissi nii, et too suri, suutis kinnises lasteasutuses oma käitumist parandada. «Kevadeni oli näha, et ta käitumises olid toimunud edusammud,» ütles Salla. Ent aprillis-mais tekkisid Tapal tegutsevas Maarjamaa hariduskolleegiumis õppinud teismelisel kodukülastuste käigus probleemid. Salla toonitas, et probleemse nooruki käitumist püüti muuta mitmekülgsete meetodite abil nii kinnises lasteasutuses kui ka enne, kui ta sinna sattus.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Elustiil
Tagasi üles