Sisukord
Arvamus
Tänane leht

Postimees 1924. aastal: saladuslik surm aurik «Kalevipojal»

1 min lugemist
Aurik Kalevipoeg. FOTO: Eesti Meremuuseum

Aurik «Kalewipoja» tüürimees Sergo on ööl wastu 10. aug. politseile teatanud, et Stokholmi sadamasse uhutud noore naisterahwa surnukehas tema kedagi tuttawat naisterahwast Stettinist ära tundwat. Naisterahwas satunud temale teadmata kombel laewale, surnud tema kajutis ja ta heitnud surnukeha merde.

Stokholmi politseil tekis kahtlus, kas siin ehk kuritööga tegemist ei ole ja Sergo wõeti wahi alla. Nüüd on asjalugu järgmiselt selgunud: Wally Denchio on endine Eesti kodanik teenis warem Tallinna postkontoris. Poolteise aasta eest asus Berliini, kus ta sakslasega abiellu astus. Käesolewa aasta algul asus ta uuesti Tallinna elama.

Siin kohtas ta oma endist sõpra Sergo’t. Nendel tekis lähem vahekord. Umbes kolm nädalat tagasi seletas Denchio omakstele, et ta wäljamaale lõbusõidule läheb, 23. juulil tulnud Sergo Tallinna sadamas «Kalewipojale» ja leidnud oma kajutist Wally Denchio surnukeha. Esiotsa ei ole ta osanud midagi peale hakata, kuna laew pea wälja sõitnud. Stokholmi lähedal hakanud ta Politsei eest hirmu tundma, õmmelnud siis surnukeha riidesse ja heitnud ta merde. Sergo on Stockholmis wahi alla wõetud.

Postimees 12.08.1924

Seotud lood
10.08.2019 13.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto