Maaeluministeerium lükkas toiduohutuse auditi valmimise edasi

Maaeluminister Mart Järviku sõnul tuleb toiduohutuse auditi koostajatele aega juurde anda. FOTO: Ain Liiva

Maaeluminister Mart Järvik algatas juuni keskel vastusena riigikontrolli hävitavale hinnangule toiduohutuse olukorra kohta erakorralise auditi, mis pidi valmima 20. augustiks. Nüüd on selle valmimine aga edasi lükatud.

Juunis avaldas riigikontroll ülikriitilise auditi maaeluministeeriumi haldusalasse kuuluva toiduohutuse kohta. Kõnealusest auditist selgus, et toiduohutuse järelevalveorganite veterinaar- ja toiduameti (VTA) ja põllumajandusameti (PMA) kontroll puu- ja juurviljades esinevate taimemürkide üle on puudulik.

Pärast esialgset segadust auditis avaldatu pärast algatas maaeluminister Mart Järvik omakorda erakorralise auditi ministeeriumi süsteemis olevate toiduohutusalase töökorraldusega seotud probleemide väljaselgitamiseks.

Erakorraline audit pidi valmima 20. augustiks ning samaks kuupäevaks oli minister nõudnud ka VTA ja PMA juhtidelt aruannet, mida on riigikontrolli aruandes mainitud puuduste kõrvaldamiseks tehtud.

Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai kinnitas nüüd, et kuna tegemist on põhjaliku ja analüüsi vajava auditiga, pikendatakse selle tähtaega 1. oktoobrini.

Järvik: meil on lisaküsimusi auditi koostajatele. Kuna auditi juht on puhkusel, siis peame andma neile aega juurde.

«Meil on lisaküsimusi auditi koostajatele. Kuna auditi juht on puhkusel, siis peame andma neile aega juurde,» sõnas maaeluminister Mart Järvik Postimehele, lisades siiski, et esialgne audit on praeguseks koos.

Auditi koostajaid ta hilinemises ei süüdista. «Pigem tulid meie küsimused, mida täiendavalt esitasime, liiga hilja,» ütles minister.

Kuigi erakorralise auditi esmane versioon on Järviku kinnitusel praeguseks valmis, ei soostunud ta veel selle sisu avaldama. «Tulemusi ei saa enne kajastada, kui vastused käes. Sellest räägime ikka siis, kui audit on käes,» lisas ta.

Juunis selgitas Järvik, et tema eesmärk on vaadata kriitiliselt läbi kogu toiduohutuse regulatsioon ja protseduurid, kaasa arvatud pädevuste ja vastutuse jaotus. «Kui on mingid korralduslikud probleemid või käsuliinid kuskil katki, siis tuleb juba otsene vastutus kellelgi,» ütles Järvik juunis Postimehele.

14.08.2019 16.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto