Sisukord
Eesti
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (7) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (10) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (2) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (2) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (2) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (3) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (7) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (1) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maaeluministeerium lükkas toiduohutuse auditi valmimise edasi

2 min lugemist
Maaeluminister Mart Järviku sõnul tuleb toiduohutuse auditi koostajatele aega juurde anda. FOTO: Ain Liiva

Maaeluminister Mart Järvik algatas juuni keskel vastusena riigikontrolli hävitavale hinnangule toiduohutuse olukorra kohta erakorralise auditi, mis pidi valmima 20. augustiks. Nüüd on selle valmimine aga edasi lükatud.

Juunis avaldas riigikontroll ülikriitilise auditi maaeluministeeriumi haldusalasse kuuluva toiduohutuse kohta. Kõnealusest auditist selgus, et toiduohutuse järelevalveorganite veterinaar- ja toiduameti (VTA) ja põllumajandusameti (PMA) kontroll puu- ja juurviljades esinevate taimemürkide üle on puudulik.

Pärast esialgset segadust auditis avaldatu pärast algatas maaeluminister Mart Järvik omakorda erakorralise auditi ministeeriumi süsteemis olevate toiduohutusalase töökorraldusega seotud probleemide väljaselgitamiseks.

Erakorraline audit pidi valmima 20. augustiks ning samaks kuupäevaks oli minister nõudnud ka VTA ja PMA juhtidelt aruannet, mida on riigikontrolli aruandes mainitud puuduste kõrvaldamiseks tehtud.

Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai kinnitas nüüd, et kuna tegemist on põhjaliku ja analüüsi vajava auditiga, pikendatakse selle tähtaega 1. oktoobrini.

Järvik: meil on lisaküsimusi auditi koostajatele. Kuna auditi juht on puhkusel, siis peame andma neile aega juurde.

«Meil on lisaküsimusi auditi koostajatele. Kuna auditi juht on puhkusel, siis peame andma neile aega juurde,» sõnas maaeluminister Mart Järvik Postimehele, lisades siiski, et esialgne audit on praeguseks koos.

Auditi koostajaid ta hilinemises ei süüdista. «Pigem tulid meie küsimused, mida täiendavalt esitasime, liiga hilja,» ütles minister.

Kuigi erakorralise auditi esmane versioon on Järviku kinnitusel praeguseks valmis, ei soostunud ta veel selle sisu avaldama. «Tulemusi ei saa enne kajastada, kui vastused käes. Sellest räägime ikka siis, kui audit on käes,» lisas ta.

Juunis selgitas Järvik, et tema eesmärk on vaadata kriitiliselt läbi kogu toiduohutuse regulatsioon ja protseduurid, kaasa arvatud pädevuste ja vastutuse jaotus. «Kui on mingid korralduslikud probleemid või käsuliinid kuskil katki, siis tuleb juba otsene vastutus kellelgi,» ütles Järvik juunis Postimehele.

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto