Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (7) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (11) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (2) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (2) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (3) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (3) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (8) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (1) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Patrik Hytönen: sotsiaalmeedia eksperdid

2 min lugemist
Facebooki logo. FOTO: Dado Ruvic FOTO: Dado Ruvic

Tänapäeval vaatavad noored üha vähem televisiooni ning veedavad rohkem aega internetis. Nii ka mina, kes ma saan oma doosi meelelahutust tihti kätte sotsiaalmeediast. Facebook on koht, kus paljudest inimestest saavad mitmekülgsed eksperdid, vabadusvõitlejad või aktivistid.

Tihtipeale on sotsiaalmeedia karjäär võimas, näiteks tõustakse humanitaarteadlasest keskkonnaeksperdiks. Mõne inimese Facebooki seina lugedes võiks arvata, et oleme kas 1950. aastate Ameerika Ühendriikides, kus jahitakse igast nurgast kommuniste, või ongi Eesti Vabariik täis marksiste, kelle soov on hävitada Eesti riik. Mõne mehe arvates on lausa Tartu rattaringlus puhas kommunism.

Tegelikult on hetkeolukord Eestis rahulik. Kuigi sotsiaalmeedias sõimatakse üksteist kas natsideks või marksistideks, jääb see üldjuhul internetti. Aga meelelahutuslik aspekt on selle puhul suur. Mõnel hommikul on vahva ärgata ning mõelda, kas täna võin end pidada lumehelbekeseks, marksistiks või millekski muuks.

Sotsiaalmeedia hakkab samas omandama üha suuremat rolli poliitmaastikul. Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi kontot jälgib enamik maailma meediaväljaannetest ning mõnel päeval võib uudiseid teha peaaegu ainult Trumpi säutsudest.

Kahjuks on Facebookis oma arvamust jagavate inimeste seinad tihti kõlakojad, kus inimesed ütlevad välja ja «laigivad» ühesuguseid arvamusi. Mingitel teemadel taotakse trummi nii kaua, kuni inimesed hakkavad ühtemoodi mõtlema. Paljud saavad ka oma uudised kätte sotsiaalmeediast, mistõttu peab selle ohtlikkusega arvestama.

Oleme kas 1950. aastate Ameerika Ühendriikides, kus jahitakse igast nurgast kommuniste, või ongi Eesti Vabariik täis marksiste, kelle soov on hävitada Eesti riik.

Eestiski on juba juhtumeid, kus Facebookis avaldatu osutus hiljem valeinfoks. Selle mõjul polariseerub Eesti üha rohkem ning me liigume Ühendriikide poole, kus kasvavad lõhed rahvusgruppide vahel. Lõhesid kasutavad ära nii vaenulikud riigid kui ka Eesti poliitikud, kes kasvatavad nende lõhede peal oma toetust.

Sotsiaalmeedia puhul tuleks säilitada kaine meel nii konservatiivsete kui ka liberaalsete vaadetega inimestel. Paljut kirja pandut tasub võtta kerge skeptilisusega,

Kellel on soovi aga kohvi pealt raha kokku hoida, lugege lihtsalt laia valikut sotsiaalmeediakontosid – äratab üles.

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto