Sisukord
Maailm
Postimees
17.08.2019
Eesti Siseminister Mart Helmele ei paista midagi peale taganemise (38) Siseministeeriumi asekantsler vassis kärpekoosoleku protokolli kohta (53) Roheliste juhi majaehitus kidub aastaid Ainult rinnapiimaga toidetakse aina vähem Majandus Teise pensionisamba tasu langeb hooga (3) Lätlased suruvad Eestis paadihindu alla Välismaa Dmitri Gluhhovski: Venemaal on kadunud usk paremasse tulevikku (2) Elujõulised reservohvitserid rõhutasid liitlassuhete tähtsust Hongkongi meeleavaldajad seisavad silmitsi Hiina vägedega Arvamus Juhtkiri: tasase mere kapten (9) Margus Haav: mulgi monoloog Peale jääb Elmar Vaher, sest tema sõna usutakse (16) Tuli takus (5) Enesekindel lammutaja Proša pääsemine Sport Balta sihib MM-normi, Kanter hirmutab Kupperit ja Kirt põrutab Kadriorust Birminghami Jaanus Kriiski kolumn: kes kontrollib dopingukontrollijat? (4) Noorte moehitid, mida ükski viisakas kontoriinimene ei kannaks (2) Arter Eesti tüdruk lööb Pariisis laineid elukutselise muusana: olulised töösuhted sõlmitakse baaris (2) Afganistani tragöödiast sündis hüpe Eesti meditsiinis Justin Petrone: Kõik välismaalased tuleb kokku koguda ja koonduslaagrisse saata (40) Kohutav koht! Kurikuulsaim vangla üle maailma (1) Kui ohtlik on eestlaste Antarktika-reis? (3) Plastikuvaba elu ei ole pelgalt maailmapäästjate kaagutamine Hullud mehed panevad oma autod proovile Mobiiltelefon, mis kaalub 900g ja maksab 4000 dollarit? Aga palun! Noorte moehitid, mida ükski viisakas kontoriinimene ei kannaks (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Dmitri Gluhhovski: Venemaal on kadunud usk paremasse tulevikku

5 min lugemist
Juhul kui Vene võimud ei hakka protestijatega veel julmemalt ümber käima, ei vii praegused meeleavaldused kuhugi, usub üks Venemaa tuntumaid kirjanikke Dmitri Gluhhovski.  FOTO: Jevgeni Feldman/Ap/SCANPIX

Moskva praeguste protestide jõulise mahasurumise ja massiliste vahistamistega tahab võim pärast Venemaa uuriva ajakirjaniku Ivan Golunovi juhtumit näidata, et tegemist oli erandiga, mitte märgiga pehmemast poliitikast Putini-vastaste suhtes, ütles intervjuus Postimehele üks Venemaa tuntumaid kirjanikke Dmitri Gluhhovski (40), kes osaleb esmaspäeval Käsmus Avatud Eesti Fondi korraldatavas Venemaa-teemalises vestlusringis.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Suve alguses sai Venemaal võidu kodanikuühiskond, kui uurimise alt õnnestus vabaks saada ajakirjanik Ivan Golunov, keda politseinikud tahtsid süüdi lavastada narkokuriteos. Kuidas hinnata kodanikuühiskonna seisukohast juulis alanud ja siiani kestvaid proteste Moskvas, mis on seotud eelseisvate Moskva linnaduuma valimistega?

Kui Golunovi juhtumi puhul võib rääkida võidust, siis nende (protestide ja nende laialiajamise – J. P.) puhul võib rääkida suurtest lahinguristsetest, mis õnneks pole toimunud verega. Arvestades arestide hulka (mitu tuhat inimest – J. P.), pole põhjust rääkida võidust. Pigem võib öelda, et pretsedenditult suur hulk inimesi võib tunda end märtritena. Edasi on küsimus, kas võim taltsutab neid oma julmusega protestidest loobuma või vastupidi, ergutab veel rohkem kodanikuühiskonda ja protestimeeleolusid.

16.08.2019 19.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto