Sisukord
Majandus
Postimees
17.08.2019
Eesti Siseminister Mart Helmele ei paista midagi peale taganemise (38) Siseministeeriumi asekantsler vassis kärpekoosoleku protokolli kohta (53) Roheliste juhi majaehitus kidub aastaid Ainult rinnapiimaga toidetakse aina vähem Majandus Teise pensionisamba tasu langeb hooga (3) Lätlased suruvad Eestis paadihindu alla Välismaa Dmitri Gluhhovski: Venemaal on kadunud usk paremasse tulevikku (2) Elujõulised reservohvitserid rõhutasid liitlassuhete tähtsust Hongkongi meeleavaldajad seisavad silmitsi Hiina vägedega Arvamus Juhtkiri: tasase mere kapten (9) Margus Haav: mulgi monoloog Peale jääb Elmar Vaher, sest tema sõna usutakse (16) Tuli takus (5) Enesekindel lammutaja Proša pääsemine Sport Balta sihib MM-normi, Kanter hirmutab Kupperit ja Kirt põrutab Kadriorust Birminghami Jaanus Kriiski kolumn: kes kontrollib dopingukontrollijat? (4) Noorte moehitid, mida ükski viisakas kontoriinimene ei kannaks (2) Arter Eesti tüdruk lööb Pariisis laineid elukutselise muusana: olulised töösuhted sõlmitakse baaris (2) Afganistani tragöödiast sündis hüpe Eesti meditsiinis Justin Petrone: Kõik välismaalased tuleb kokku koguda ja koonduslaagrisse saata (40) Kohutav koht! Kurikuulsaim vangla üle maailma (1) Kui ohtlik on eestlaste Antarktika-reis? (3) Plastikuvaba elu ei ole pelgalt maailmapäästjate kaagutamine Hullud mehed panevad oma autod proovile Mobiiltelefon, mis kaalub 900g ja maksab 4000 dollarit? Aga palun! Noorte moehitid, mida ükski viisakas kontoriinimene ei kannaks (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teise pensionisamba tasu langeb hooga

3 min lugemist
Teise samba fondid FOTO: Pm

Septembris jõustub Isamaa, Keskerakonna ja sotside valitsuse mullune reform, millega antakse teise pensionisamba fondidele võimalus teenida tulevastele pensionäridele suuremat tulu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Selleks saavad nad õiguse investeerida tulusamatesse instrumentidesse, väheneb teenustasu ning fondijuhtidel on võimalik seada heade tulemuste eest tulemustasu. Näiteks kaovad aktsiate osakaalu piirangud ja septembrist on lubatud ka üksnes aktsiatesse investeerivad fondid.

Muuhulgas tekib võimalus investeerida reitinguta võlakirjadesse, kokku kuni kümme protsenti fondi vara väärtusest.

Ühtlasi võimaldatakse pensionifondidel investeerida suuremas mahus kinnisvarasse ning muusse turuvälisesse ja vähem likviidsesse varasse, mis pensionifondide pikka ajahorisonti arvestades sobib nende portfelli. See peaks ühtlasi toetama Eestisse investeerimist.

Keskmine fondivalitsemistasu väheneb piirmäära alandamise tulemusel tänavu 0,96 protsendilt 0,62 protsendile. Tasu langus jätkub, sõltudes pensionifondide mahu kasvust.

16.08.2019 19.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto