Sisukord
Eesti
Postimees
17.08.2019
Eesti Siseminister Mart Helmele ei paista midagi peale taganemise (38) Siseministeeriumi asekantsler vassis kärpekoosoleku protokolli kohta (53) Roheliste juhi majaehitus kidub aastaid Ainult rinnapiimaga toidetakse aina vähem Majandus Teise pensionisamba tasu langeb hooga (3) Lätlased suruvad Eestis paadihindu alla Välismaa Dmitri Gluhhovski: Venemaal on kadunud usk paremasse tulevikku (2) Elujõulised reservohvitserid rõhutasid liitlassuhete tähtsust Hongkongi meeleavaldajad seisavad silmitsi Hiina vägedega Arvamus Juhtkiri: tasase mere kapten (9) Margus Haav: mulgi monoloog Peale jääb Elmar Vaher, sest tema sõna usutakse (16) Tuli takus (5) Enesekindel lammutaja Proša pääsemine Sport Balta sihib MM-normi, Kanter hirmutab Kupperit ja Kirt põrutab Kadriorust Birminghami Jaanus Kriiski kolumn: kes kontrollib dopingukontrollijat? (4) Noorte moehitid, mida ükski viisakas kontoriinimene ei kannaks (2) Arter Eesti tüdruk lööb Pariisis laineid elukutselise muusana: olulised töösuhted sõlmitakse baaris (2) Afganistani tragöödiast sündis hüpe Eesti meditsiinis Justin Petrone: Kõik välismaalased tuleb kokku koguda ja koonduslaagrisse saata (40) Kohutav koht! Kurikuulsaim vangla üle maailma (1) Kui ohtlik on eestlaste Antarktika-reis? (3) Plastikuvaba elu ei ole pelgalt maailmapäästjate kaagutamine Hullud mehed panevad oma autod proovile Mobiiltelefon, mis kaalub 900g ja maksab 4000 dollarit? Aga palun! Noorte moehitid, mida ükski viisakas kontoriinimene ei kannaks (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Siseministeeriumi asekantsler vassis kärpekoosoleku protokolli kohta

3 min lugemist
Politseijuht Elmar Vaheri ametist lahtikangutamine sai eile ootamatu lisanüansi, kui siseministeeriumi asekantsler asus Postimehe jaoks koosoleku protokolli Vaheri seisukohast negatiivselt täiendama. FOTO: Erik Prozes/Eero VabamÄgi

Siseministeeriumi asekantsler Piret Lilleväli esitas eile Postimehele juunikuus toimunud koosoleku protokolli kohta valeinfot, lisades sinna märke, et allasutused ei tohi kärbete käigus töötajaid koondada. Tegelikult sellist otsust ametlikult koosolekul vastu ei võetud ega protokolli kirja pandud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Postimees küsis eile siseministeeriumilt teabenõudega välja dokumendid, memod, koosolekute protokollid ja muud dokumendid, mis näitavad politsei- ja piirivalveametile (PPA) ning teistele siseministeeriumi haldusala asutustele tehtud kärpeettepanekute sündimise protsessi.

Esitasime teabenõude, et jõuda selgusele, kas ministrite Mart ja Martin Helme süüdistused Elmar Vaheri aadressil, mis puudutavad valetamist ja «otsuste enda kätte võtmist» koondamisettepaneku tegemisel, vastavad tõele või mitte. Postimehele saadetud vastuses tõi siseministeerium 5. juunil toimunud koosoleku protokollis välja punkte, mille kohta hiljem selgus, et tegelikus protokollis neid kirjas ei ole.

16.08.2019 19.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto